Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Trabant már csak azért...

A Trabant már csak azért "divatos", mert azok akik akkor fiatalok voltak, emlékezni akarnak arra amikor Trabantjuk volt ezért vettek egyet? Ha az a generáció kiöregszik, feledésbe merül a Trabant?

Figyelt kérdés
A mai fiatalokat, tinédzsereket húsz éveseket nem érdekli a Trabant sajnos, csak nevetség tárgyaként kezelik ha néha látnak még ilyet az utakon.
2019. febr. 10. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Trabant nem divatos. Közelednek veterán korba, de nézz meg egy oldtimer/youngtimer találkozót. Ott sem számítanak nagy durranásnak.
2019. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van akinek nevetséges van akinek meg nem.

Egy veterán autót lehet sok szempont szerint nézni.

Hobbi autónak nagyon sokan rendbe teszik ezeket és vígan el vannak vele. Egyfajta filingja van.

Van aki a CSEPEL 125-ös vagy a PANNÓNIA motort is felújitja és ez egy öröm motorozás, nem nevetséges .

2019. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Évtizedekkel ezelőtt versenyekre készítettem fel Trabantokat(nem is rosszul), amik igencsak jól szerepeltek. ...aztán betoltuk őket a fufniba, fészerbe, boglya alá, tyúkól mellé..és átültünk a svájcból behozott Omegákba, Volvókba, Mercikbe..


Pár hete megkértek nézzek át egy felújításra váró trabit...megdöbbentem, hogy mi ilyennel versenyeztünk...


de akkor nagy buli volt...


Unokáim Velorex imádók, az egyiket tiszta elektromossá alakítják..na az lesz a csoda..villany Velorex...? höhöhö..

2019. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Divatos?!

Hát nem tudom, nekem eszembe nem jutott még divatból Trabanttal járni. Ugyanis rendszeresen autópályázom több száz km-t. Pedig emlékszem még mikor öregapámnak és nagynénémnek is Trabantja volt. Párszor utaztam is ezekben. Szüleimnek mindig Ladája volt.

De ezzel együtt sosem éreztem indíttatást, hogy nekem is legyen egy saját Trabantom. Csak úgy hobbiból autót tartani, se időm, se helyem, se lehetőség, se energiám, se pénzem nincs.

2019. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem divatos az csak akad néhány hülye aki visszatereki az órát újrafényezi a trabantját amit esetleg örökölt, vesz rá néhány új alkatrészt aztán milliókért hirdeti várva hogy egy balek megveszi mert gyűjtői darabnak hiszi. Ezeket a történeteket egy autókhoz nem értő újságíró rögtön úgy adja elő mintha a trabant újra kelendő és értékes autó lenne. Még mindig egyszerűbb a bontóba vinni egy fos trabantot mint hirdetni valahol. Többe kerül az újrafényezés, az új gumik és a kisebb javítások mint az autó értéke. A beletankolt benzin is többet ér mint amibe tankolod ha trabantról van szó
2019. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon karakteres, "egyedi" autó, a formája miatt és a 2 ütemű motor miatt. Ezért a nagy lelkesedés iránta a laikusok részéről is. Idővel csökkenni fog a népszerűsége, viszont az autó értéke csak nőni fog. Nevetséges a Trabant ezelőtt 15 évvel volt, mert akkor tényleg a csórók jártak vele, manapság már senki nem nevet rajta, mert szintet lépett a kisautó a ranglétrán.
2019. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 14 vagyok, és a nagyapám Trabiját javítgatom, hogy ha lesz jogsim egyből vezethessem. Nem is kell más autó nekem. Praktikus, és ahhoz képest elég gazdaságos is. Nem fog feledésbe merülni, ez halál biztos. 2T forever!
2019. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húzzál aludni utolsó, holnap iskola van, nem vagyunk kíváncsiak a kitalált hülyeségeidre.
2019. febr. 10. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!