Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor tiltják már be a ledes...

Mikor tiltják már be a ledes fényszórókat?

Figyelt kérdés

Kiolvad az ember szeme tőle.

Elhiszem, hogy az autósoknak ez nagyon jó, de másoknak meg nem. Nem olyan nagyon nehéz manuálisan átkapcsolgatni a gyengébb fényre.


2019. febr. 12. 17:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
52%
A te szemeddel van baj. A LED az utóbbi évek legnagyobb technikája, minimális fogyasztással kiváló fényerő, és végtelen sok üzemóra.
2019. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
88%

A rosszul beállítottt vagy aki cserél benne égőt és rosszul pattintja a helyére , azok vakítanak.

De akkor bármelyik kisüti a szembe jövő szemét.

2019. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem inkább azzal van a baj, hogy a halogéneket nem ellenőrzik műszakin. Olyan autók közlekednek, amik a szemedbe világítanak, nem az útra. Ezzel ellentétben egy darab LEDes fényszóró nem vakított még meg. Sőt, ha nem onnan nézel bele, ahova vetítenie kell a fényt, egyáltalán nem zavaró. Egyszer néztem közelről egy ilyen fényszórót, nem értettem, hogy honnan jön a fény, mert egyáltalán nem vakított. Lehajoltam, és megvakultam. :D
2019. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
69%

Fel lehetne tenni úgy is a kérdést, hogy mikor fogják már betiltani a halogén fényszórót, kb minden 2. autó a fa tetjét világítja.


"A rosszul beállítottt vagy aki cserél benne égőt és rosszul pattintja a helyére , azok vakítanak."

Ledet cserélni, otthon? végülis olyan 50-300led dióda van egy led fényszóróban, azt biztos otthon cserélgeti az ember.

2019. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
74%
4. Nincs talán bele hegesztve az alvázba hogy ne lehessen cserélni.
2019. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
94%

Osztom a kérdező problémáját.

Autópályán a hátulró közelítő ledes SUV-ok engem mind vakítanak. Gondolom azért, mert ők magasak én meg alacsonyabban ülök. Sajnos míg, meg nem előznek, addig nincs mit tenni.

Autópályán a szemben közlekedő "okos" automata led mátrixos autók némelyike pedig hibásan detektálja a szembeforgalmat (a szalagkorlát/elválasztó miatt) így sokszor gyakorlatilag távfénnyel mennek.

2019. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
78%
#6 A SUV ígyis-úgyis vakítnai fog ha alacsony autóban ülsz, viszont halogénnel még jobban szidnád. (mint mondjuk a pick-up ok nagy része, hátul 2-3málzs és világítja a tetőkárpitomat ha jön)
2019. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:

Nekem tök mindegy, hogy nevezik vagy mi a műszaki háttere. Oldják meg. Nem tudom, ki volt az az agyhalott, aki eleve kitalálta, hogy ilyen vackokat dobjanak piacra.

De ha rájönnek végre nagy nehezen, hogyan kell beállítani, nekem az is jó, de ezzel kellett volna kezdeni, mielőtt elkezdik az utcákon használni. 2019-et írunk, már kellene ott tartania a technikának, hogy egy új cikket normálisan letesztelnek, mielőtt engedélyezik.

Gyalogosként nem szoktam belenézni semmibe. Egyszerűen megyek a járdán és szembe jön egy ilyen vacak, majd megvakulok. Nyilván nem az autókat nézem, hanem magam elé.

Az első válaszoló tehet egy szívességet. Egyrészt nem a fogyasztásról, nem a technikai vívmányról, de még csak nem is az üzemóráról szólt a kérdésem, esetleg próbáld meg újra elolvasni. Furcsa összefüggés lehet az emberi szem és az üzemóra és a fogyasztás között - magyarul semmilyen, de sikerült belemagyaráznod.

2019. febr. 19. 19:42
 9/89 anonim ***** válasza:
61%
Első vagyok. Azért qrva nagy találmány a LED-es fényszóró, mert végre normálisan lehet vele látni az utat, többszáz méterre is akár, úgy, ahogy az szükséges a biztonságos közlekedéshez. Mert ezek a pár méterre világító xenonok és halogén izzók, hát, legyünk őszinték, szart sem érnek. És engem nem zavarnak a LED-es autók akkor sem, ha szembejönnek.
2019. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
66%

"Egyszerűen megyek a járdán és szembe jön egy ilyen vacak, majd megvakulok."

Tehát jó a vetítési képe, mert látod az út melletti gyalogosokat. Sima halogén is odavilágít csak azzal nem látod, hogy ott van. (főleg ha este kivilágítás nélkül feketében van valaki ott a zebránál)

2019. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!