Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Múltkor biciklis attekert...

Múltkor biciklis attekert előttem a zebrán. Biciklisávból hirtelen kanyarodott ki? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval atakart szaguldani előttem. De ha mem satuzok megnyomja az autót. Mögöttem lévő raszaladt a vonohorogra. Az autómnak nem lett baja. Aki nekem jött annak is csak a hutoracs sérült. Nem nagy gond.


Azonban mindketten egy hosszú falun mentünk át 60as tempóval.


A biciklis eltekert.

Szerencsére megbeszéltük a mögöttem lévő delikvensel, hogy mindketten gyorsan mentünk, s nem tartott követési távolságot eleget. Bocsanatot kért mert a kupak megsérült. Mondjuk nem fogadtam el hogy kifizeti. 5O0ft volt a homasitában.

De kérdesem a következő:

Ha máshogy alakul, pl a delikvens rendőrt hív vagy elütöm a biciklist. Mire szamithattam volna?


2019. febr. 18. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
A biciklis szabálytalan volt,a zebránál leszállunk a kerékpárról ezért kéne a kerékpárhoz is jogosítvány vagy elérni hogy bicikli csak kerékpárúton menjen.
2019. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha elütöd a biciklist a zebrán, az a biciklis hibája, ha meg a mögötted levő megy neked, akkor nem tartott követési távolságot, te a biciklis miatt indokoltan fékeztél. Egyik esetben sem lettél volna hibás, viszont a másik autós hiába hívott volna rendőrt, még meg is büntették volna követési távolság be nem tartásáért.
2019. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A biciklis szabálytalan volt, de az autó vezető(i) is.

Abba ne menjünk bele, hogy "mi lett volna, ha", baleset esetén a részleteknek nagy a jelentősége.

60-as sebességgel kijelölt gyalogos átkelőhelyhez érkezés már alapvetően rossz kezdet az autósnak.

2019. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy gps szerint max 55-el mentem. Pont a sebesség miatt kerdeztem. De úgy gondolom,mivel kamera nincs nem bizonyítható a sebességtullepes.

Viszont ha a mögöttem lévő azt mondja gyorsan mentem. Akkor mi a helyzet? Persze ha o is betartja nem jön belem

2019. febr. 18. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha azt mondja, hogy gyorsan mentél, mégis beléd ment, akkor elismerné, hogy ő is gyorsan ment. Ez igen valószínűtlen.
2019. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam, hogy ne menjünk bele a "mi lett volna, ha" kezdetű történetbe, mert az nagyon messzire vezethet, és nincs értelme, feltételes módban modellezhetetlen a vége.


Baleset esetén különböző szakértők vizsgálódnak, a nyomokból a sebességet is sokszor elég pontosan meg tudják határozni, és jönnek sorban a KRESZ-ben különböző helyeken leírt szabályok betartásának kérdései, azokra a szakértők válasza.

Kijelölt gyalogos átkelőhelyen történő baleset után rutinszerűen felvetődik a kérdés, hogy elég körültekintően, óvatosan közelítette-e meg a jármű vezetője, mert igaz, hogy ott egy kerékpárosnak nincs elsőbbsége, de nem is szabad büntetlenül elcsapni...

Gyorshajtás, relatív gyorshajtás is bele kerülhet a jegyző könyvbe, de az is, hogy a gépjármű vezetője vétlen volt - apró részleteken múlhat minden.

2019. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt azért mindenki szabálytalan volt... A bicajosnak, ha nyeregben marad, nincs elsőbbsége. Faluban nem megyünk 60-nal, főleg akkor, ha zebra közeledik, illetve 60-nál milyen közel jött mögötted, hogy nem tudott megállni...?


Ha a delikvens az általad festett helyzetben rendőrt hív, akkor őt hozzák ki vétkesnek, mert nem tartott megfelelő követési távolságot. Ha elütötted volna a bicajost, szerintem ügyvédtől függően sok minden lehetett volna az ügy vége. Jogilag mindketten hibáztatok volna, ő nem adta volna meg az elsőbbséged, te viszont nem tartottad volna be a sebességkorlátozást.

2019. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem akarom azt feltételezni, hogy te hibáztál és nem vettél észre valamit, de azért leírom.

Rengeteg zebránál van biciklis átvezetés is (magyarul ott megy a bicikli út is keresztbe). Az ilyen helyeknél a biciklisnek nyeregben maradva is elsőbbsége van.

Érdemes erre is figyelni.

2019. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8# itt nincs.

Sima zebra.


Viszont a biciklisnek kötelessége jelezni a kanyarodást.

2019. febr. 19. 11:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Kamera? Nekem sincs de kellene.

Csak az elmúlt évből: Kerékpáros jobbra kanyarodik. Hátra nem néz kezét nem teszi ki. Zebra előtt bokor. Két kölök átsprintelt. ( szerencsére 30-al mentem. ) Autópályán sebességkorlátozás, útszúkület. 80-al mentem tempomattal Kolléga előz. Tükör - Tükör éréki csattogás. Neki állt feljebb. Állítólag nem maradtam a sávomban. Mondom hívjunk rendőrt. Elmeséljük hogy kb. 120-al előzött.

2019. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!