Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 159 nem indul, mi...

Balázs123456789 kérdése:

Alfa Romeo 159 nem indul, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kátyús, lejtős úton mentem lefelé, és leért többször az autó orra, behúztam a kéziféket, járó motor üresbe, és kiszálltam megnézni, hogy mi ér le. Mikor visszaszálltam, hirtelen leállt a motor, a kulcsot nem adta ki. Elkedztem guruni lefele, közben indítani, de semmi. Még gyújtás sem volt, nem indított, a kulcsot később kiadta, de két napig hiába próbáltam indíta, nem történt semmi. A kulcsbefogadó egységre gyanakodtam de ma, mikor újra próbáltam indítózott, de nem indult be. Viszont most kiirta az ASR, VDC és hill holder hibakódot. Később megint próbáltam, de mostmár megint nem indít, nincs gyújtás sem. Gondoljátok, hogy lehet köze a kátyús úthoz, és ahogy leért az orra valami elektronika elromolhatott, vagy teljesen más lehet? 1.9 JTS, benzines motor, 2006os gyártmány. Előre is köszönöm a segítséget!

2019. febr. 19. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Fék vagy kupling pedál kapcsoló, egyszerű csatlakozó. Vagy az akku a véget járja.


De pár perc googleből számodra is kiderülhet.

2019. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nagyon nem értek ezekhez, de mivel olasz autó párti vagyok, próbálok tippeket adni. Üzemanyagot kap, AC működik? Az ütéstől esetleg leállította, amit egy kapcsolóval lehet ismét üzembe helyezni. Gépkönyvében kéne legyen erre leírás.

Ezek a hibakódok szerintem azt jelzik, hogy nem kap üzemanyagot, pl. trafó hibánál is ez lenne.

2019. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az akku teljesen jó, lemértem. De meglett a baj: testkábel elszakadt(eddig nem is tudtam, hogy van ilyen)
2019. febr. 23. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!