Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mankókeréknek (is) van...

A mankókeréknek (is) van lejárati dátuma?

Figyelt kérdés
Ma szemügyre akarták venni, hogy mit találok rajta, csak sajnos rettenetesen tele van a csomagtartó, és nem volt időm mindent kipakolni. Annyit láttam, hogy 14-es (15ösök vannak az autón), de abban sem vagyok biztos, hogy ezeken van-e egyáltalán valami dátumra utaló jel.
2019. febr. 19. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A gumi öregszik el idővel, de ott a csomagtartóban, szárazon, napfénytől 0-24-ben védve igazából a lehető legjobb helyen van a gumi, nem nagyon lesz semmi baja, néha ha rálesel a nyomást nézd meg benne, illetve, hogy nincs-e kirepedezve -99%, hogy nem lesz -.


Illetve a méretbeli különbség sem baj, mivel ezeket arra tervezik, hogy a legközelebbi gumishoz stb el lehessen menni csökkentett sebességgel amit általában fel is tüntetnek rajta 50-80 közötti tempo szokott az átlagos lenni.

2019. febr. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Az csak akkor gáz,ha szemrevételezésnél is repedezett,enyhén puklis.Ez ritkán adódik,mert védett helyen van az időjárástól,de padkázással kinyírható.Ez mellett még ott van az ajánlott max sebesség is hozzá.Nem ajánlatos túllépni.
2019. febr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
A normális keréknek sincs lejárati dátuma.
2019. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, illetve, utolsó: igaz, rosszul fogalmaztam :)


Egyébként valahol azt olvastam, hogy a pótkeréknek méretben megegyezőnek kell lennie az amúgy fent lévő gumikkal. Nem néz csúnyán a rend éber őre, ha a 15-ös felnik mellett ott figyel egy 14-es pótkerék? (nyilván ideiglenesen, de ha beüt a baj, akkor nem lesz más opcióm, jelen esetben)

2019. febr. 21. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!