Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előzés országúton dízellel?...

Előzés országúton dízellel? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos elég sokat vezetek országúton, elsősorban a 4-es halálúton.

Mivel általában sietve szoktam munkába menni, késéssel, ha előttem meg egy Suzukis nagypapi meg nagymami, azt fogom, és előzöm sorba. (1.8-as turbós benzinmotorról van szó.)


Igen ám, de holnaptól egy 2.0-s (azt hiszem TDI) motorral felszerelt járgánnyal fogom ezt az utat megtenni.


Előzéskor vissza kell kapcsolni mint benzinesnél?

Hanyas fordulatszámon érné el a maximum erejét?


válaszokat előre is köszönöm!


2019. febr. 20. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Indulj hamarabb és nem kell sietned.
2019. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hamar ki fogod tapasztalni. Helyzettől függ. Én általban nem vagyok az a kicentizős fajta, így sinál 6.-ban odalépek és az elég szokott lenni. Ha rövid a hely, akkor visszaváltok.

Dízel és dízel között is van különbség. Megint csak ki kell tapasztalni, hogy milyen sebességnél, milyen fokozatban gyorsul a legjobban.

2019. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Apa, ha neked gyíkhun kell megkérdezni, hogyan előzz, akkor nem előznöd nem kéne hanem úgy általában autót vezetni.
2019. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ahelyett hogy felesleges görcsölsz rajta, nézz tv-t, igyál meg egy sört, kényelmesen aludj és holnap meglátod hogy hogy megy az autó.
2019. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Beülsz, mész, oszt megérzed.
2019. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
kelj fel 5 percel korábban és akkor nem kell senkit sem veszélyeztetned
2019. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fogsz sokáig aggódni, mert a 2.0 TDI legalább olyan jól húz, mint az 1.8 turbó, ha nem jobban. Amúgy két dolog fontos: egyrészt, jól belátható szakaszon előzz, és bőven legyen hely előzni, abból baj nem lehet. Ne bújj be minden kis lyukba, főleg idegen autóval. A másik meg, hogy a turbódízelek 2000 és 3000 között mennek igazán jól, tehát 2000-2200 fordulatról érdemes kezdeni az előzést. Mivel turbós autód van, valószínüleg ismered a turbólyuk fogalmát, ezt is kalkuláld bele.
2019. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Normálisan menj a 4-esen, ott szinte csak a románok előznek eszetlenül. Te ne akarj közéjük tartozni.
2019. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hozzád hasonlók teszik a 4-est (is) halálúttá.


Mennyit nyersz az előzésekkel? 5 percet? Talán 10-et is?

Indulj el ennyivel előbb, gurulj végig 2000-es fordulaton a TDI-vel, és élvezd az alacsony fogyasztást!

2019. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem mondtam, hogy úgy előzök mint a románok bolgárok.

Csak annyit, hogy általában a tempóm gyorsabb mint másoké.

5 éve vezetek.


Természetesen nem az előzés biztonsági feltételeire voltam elsősorban kiváncsi, hanem a TDI motorok (azon belül a kétezres) erejére.


Köszi az eddigi válaszokat.


És nem fogok hamarabb indulni húsz perccel, mivel így is reggel hatkor szoktam indulni, 'Ladányból Szolnokra, hogy beérjek.

Abban egyet értek, hogy fő a biztonság.

2019. febr. 20. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!