Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángatózik a váltókar...

Miért rángatózik a váltókar gáz elvételkor, és gáz adáskor? J Astra 2012 1.7cdti

Figyelt kérdés
Ha leveszem a lábam a gázpedálról és motorfékkel megyek, akkor hirtelen megrándúl kicsit a váltókar, kB 1 centis kilengéssel. Mikor újra elkezdek gyorsítani ugyanezt csinálja. A kuplung jó állapotban van, minden pozícióban rendesen fog, a motor ugyszitén hibátlannak tűnik.

2019. febr. 22. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapjárton nyomd ki a kuplungot, ha hallasz kopogást, akkor bizony kettőstömegű.


Ilyen idős autónál nem hiszem, hogy a bakkal lenne gond.

2019. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a váltótartó bak elfáradt.
2019. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, a motor a váltóval mereven van összekötve, a kadztnihoz képest a motor- váltó egység rugalmassan van összekötve. Ergo ha hirtelen leugrasz a kuplungról visszakapcsoláskor, nyilván a bódé menne ovább változatlan sebességgel, de a hajtáslánc visszafékezni igyekszik, ergo a váltókar, ami a két rendszer egy harmadik (ide is- oda is rögzített) eleme, nyilván nem fog mozdulatlan maradni.

Kérdés csak az, h ez rendellenes mértékű- e, vagy még normális.

Bizonyos fokig normálisnak tekinthető, de ha nagyon “lifeg”, akkor nagy eséllyel a motor, vagy váltótartó bakok között lenne érdekes körülnézni.

Ha nem tudod magad eldönteni, nyilván keress meg egy autószerelőt, aki nagy biztonsággal megválaszolja a kérdésedet.

2019. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kinyomott kuplunggal sincs fura hangja. Jelen esetben az autó kora nem mérv adó, mert fiatalsága elleneré már fél millió futott km felett jár. Igen, taxi volt, és bagóért vettem. Most meg lassan ráköltök mindent amit az árán megspóroltam. Ez a jelenség mennyire veszélyes? Megtörténhet, hogy esetleg menet közben kiesik a motor?
2019. febr. 22. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a váltó vagy motortartó bak a ludas(nagyon vszínű),akkor egyre jobban kiveri a szilenteket és a végén fém a fémmel fog csattogni.A motor és a váltó pedig bólogat mint a "szomjaskacsa"ráadásul szétver mindent aminek nekiverődik.A váltót is nyírja,ha már a rudazatot is feszegeti a nagy rángatózásban.
2019. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben felkerestem egy szerelőt, és a "motorláb" -akat nevezte meg hibaforrásnak. Arra a kérdésemre, hogy ez ugyanaz az alkatrész-e mint a motortartó bak nemtudott válaszolni. Csak annyit mondott, hogy ő ezt a megnevezést ismeri. 90ezer forintos javítási díjat ajánlott, és azt mondta, hogy egy nap múlva kész is lesz az autó. Szerintetek nem túlzás ez?
2019. febr. 22. 15:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat kér.


Először tisztázni kell, melyikeket kell cserélni (3 v 4 db van autó függő).

A motor/váltótartó bakok jellemzően nem egyszerre mennek tönkre, viszont ha az első elfárad és nem cseréled, 2-3 hónap alatt ki tudja nyírni a többit.

Ha nem régi a probléma, akkor lehet hogy elég csak 1-et v. 2-őt cserélni.


Munkadíj (konkrét típus ismerete nélkül): jellemzően 1 v. 2 bak szokott lenni (alsó/oldalsó) amit macerás cserélni (van olyan, de ritka, hogy a fél autót le kell bontani hozzá), viszont a felsők sokszor olyan helyen vannak, hogy 10perc alatt cserélhető(k). Volt már olyan autóm (nem opel), amiben én otthon egy óra alatt ki tudtam volna cserélni mindet.


Vidd el egy másik helyre és kérj ajánlatot.

2019. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen autó?EZ egy prémium kategóriás autó márka szervizben történő javítása?Ezt más,maszek szervizben irreálisnak tartom,ha csak nem 70e a motor,váltótartó bakok össz ára,vagy szét kell bontani a fél autót,hogy cserélni lehessen ezeket.

Kérj máshol is ajánlatot.

2019. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi hibáztam,mert 1.7D Astra.
2019. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!