Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen biztosítás köthető...

Milyen biztosítás köthető régebbi, de nagyon jó állapotú autókra?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 1968-as Fiat 124-est. Az ismerősöm akitől venném mesélte, hogy neki a régebbi ilyen autóját totálkárosra törték egy balesetben (nem ő volt a hibás), és hiába tudta bebizonyítani (számlákkal is) hogy arra az autóra előtte nem régen közel 2 millió Forintot költött, a biztosító ennek az összegnek a töredékét sem fizette ki, mert hogy "csak annyit ér az autó". Ez ellen mit lehet tenni? Van olyan biztosítás, ami az autó életkorától függetlenül kifizetné a megfelelő összeget egy esetleges balesetben?

Azt tudom, hogy ha OT-s lenne az autó akkor arra fizetnének rendesen, de én nem szeretném OT-sra megcsinálni az autót, az irdatlan nagy pénzbe és sok időbe kerülne.



2019. febr. 23. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Casco, vagy valami féle vagyonbiztosítás. De olyanra, ami csak számodra eszmei érték nem fog semmilyen cég biztosítani
2019. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy OT-s autó érték. Egy öreg autó nem érték. Ezzel a gondolattal barátkozz meg.


Azt mondjuk el nem tudom képzelni, hogy mit akarsz csinálni egy régi 124-essel (tulajdonképpen a zsiguli eredetije...), ha nem OT-ra vizsgáztatni. Járni vele?

2019. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2019. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Öreg autóra nem adnak Cascot....
2019. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne járj vele. Nézd ha 2 millas a kocsi és ilyen öreg akkor nem járunk vele. Ha járni akarunk 2 milliós kocsival akkor 2 milliosat veszünk.


Ily egyszerű

2019. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hiába költenék egy Skoda Favoritra 2 milliót, azt szerintem teljesen jogosan nem fizetné ki a biztosító.

Ha így tennének, akkor valószínűleg mindenkinek az 5-szörösébe kerülne a jelenlegi biztosítása.

2019. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A KKGF érdekesnek tűnik, de azt nem találtam meg az oldalon, hogy egy esetleg baleset után mennyit fizetnének. Az jól hangzik, hogy kevesebb a befizetendő összeg, de ez önmagában még nem győzött meg hogy ezzel jobban járnék.

Második autónak szeretném a Fiatot megvenni. Ennek inkább érzelmi oka van, ilyen autónk volt gyerekkoromban, és számomra nagyon jó érzés vezetni is. Viszonylag ritkán használnám, és nem tervezek 2 milliót rákölteni, az csak a barátomra vonatkozó példa volt. Viszont ettől függetlenül egy baleset következtében még így is elég nagyot tudnék vele bukni.


Azzal viszont nem értek egyet hogy csak eszmei értéke van egy ilyen autónak. Ha el kell vinnem egy szerelőhöz, mondjuk motorgenerál ügyben és ki kell érte fizetnem 100 ezer Forintot, akkor az ezért a pénzért "kapott" munka ugyan annyit ér mintha egy mai autónál kellene ugyan ennyit kifizetni egy ugyan ilyen jellegű javításért. A fő baj azzal van, hogy a biztosítók nem veszik figyelembe az autók állapotát. Megnézik hogy mennyiért lehet venni adott típusú autót, látják hogy pl. 20 ezertől van 2 millió Forintig, akkor az utolsó párat - OT rendszám vagy valamilyen egyéb indok miatt - kihúzzák a listából, átlagolják az árat, és kijön hogy az adott típust átlagosan mondjuk 200 ezerért lehet megvenni. Ebből egyenesen következik az, hogy akkor szerintük mindegyik ennyit ér, az nem számít hogy amit 200 ezerért megkap az ember az pocsék állapotban van...

2019. febr. 23. 17:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Én voltam, aki küldtem a linket s ide is betettem. A kedvezményes biztit én anno fénykoromban, Porsche tulajként hasznosítottam. Nagy YOUNGTIMER rajongó vagyok, volt 4db Porschém egymás után, utána megy Mercedes kabrió. Mind az 5 kocsi nem ez a páréves használt volt, hanem idősebb, ám nem veterán, nagyon jól tartottam őket.

Vicces volt, amikor a tizenéves Porsche 911-re fizettem évente annyit, mint egy suzukis negyedévente.

Casco-t nem tudom, hogy működik, létezik-e. Veteránra tudtommal létezik, youngtimerre nem hiszem.

2019. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy javaslom az alábbi webszájt tanulmányozását is

[link]

sok jót írnak, érdemes ilyesfajta klubokba belpni.

2019. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!