Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10w 40 és 10w 40-es olajat...

10w 40 és 10w 40-es olajat össze lehet keverni ha nem ugyan az a márka?

Figyelt kérdés

2019. márc. 1. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, mondjuk én 10w40 olajat kevertem bele a kocsimba 15w40 olajjal. Nem követendő példa.
2019. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
Én nem keverném az eltérő adalékok miatt.
2019. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

össze lehet keverni, akárcsak a benzint.


a fene megette, ha károsodna a motor, mert más az olaj adaléka. Azok, akik soha nem olvassák ezt az oldalt, bátran öntenek bármit a motorba, csak forogjon. Amit a sufniban találni, vagy a melóhelyről elcsaklizhat.


olaj, oszt jónapot.

2019. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mások az adalékok, két különböző olaj "összeveszhet" szerintem és akkor elveszti valamilyen képességét.

Én erre tudok gondolni. Mindenhol azt ajánlják hogy csak azonos olajjal szabad utántölteni.


Én pl nem töltök után mással. 9200 km van a jelenlegi olajban, és 2 vonalat csökkent az olajszint már az autóban. Most a nívó közepe felett van kicsivel a szint. 10.000 kmnél cserélem az olajat. Minden szarral most nem fogok ráönteni 3-4 dl t.

2019. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Össze. A 10W-40 olajok kategóriájában ebből semmi gond nem lesz. Lényeg az hogy mindkét (vagy ki tudja hány?) olaj önmagában megfelelő legyen az adott autóhoz.
2019. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra kel figyelni,hogy ha gyengébb teljesítmény szintű olajat töltesz rá,akkor már az a mérvadó.Ezért nem szoktunk,csak min olyan minőségűt legalább mint ami benne van ,de a jobb minőségű is simán rátölthető.
2019. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az adalékok ugyan eltérhetnek, de az is lehet, hogy nem, mivel a világon kb 5 adalékgyártó van. Össze lehet keverni, de nem ideális. Gondolom utántöltés, a következő cseréig ki fogja bírni. Amire érdemes figyelni, hogy mindkét olaj tudja azt, amit a gépkönyv előír.
2019. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!