Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó motort szabad veretővel...

SIDLER22 kérdése:

Autó motort szabad veretővel lemosni?

Figyelt kérdés
Szoktam látni, hogy így tisztítják le a motorháztető alatti részeket. Én viszont aggódom és mások is mondták már, hogy bizonyos autókat nem szabad mert olyan az elektronikája, hogy befolyik a víz oda ahova nem kéne. Szóval mit szabad és mit nem?

2019. márc. 3. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Saját felelősségre.

Márkaszervizek csinálnak motormosást nagyon jól, de feketén fehéren kijelentik, nem vállalnak felelősséget az esetleges kárért, amit a víz okozott.


Eladás előtt szokták a lucskos motorteret tisztítani,de egyéb esetben,csak azért, hogy szép legyen a tulajdonosnak inkább nem ajánlom.

2019. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a legtöbb autónál nyugodtan mosható nagy nyomáson a motor. Régi benzines autóknál volt gond, hogy beázott a gyújtáselosztó, amit ki kellett törölgetni, szárítani, de a maiaknál már ilyen probléma nincs. Minden tömítve van rendesen.
2019. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem ész nélkül vereted a vizet mindenhova akkor nincs gond.
2019. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is lemosom stermobbal és soha nincs semmi baja.

Volt benzinesem is, most meg dizel van és azzal szoktam leveretni.

Ha bele megy az ember egy nagy víz tócsába akkor is nagy erővel felveri és nem szabad hogy baja legyen neki.

2019. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2019. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is láttam már olyat, hogy az önkiszolgáló pénzbedobós mosónál beálltak mellém, motorháztetőt felpattintották és nekiestek a motortérnek a magas nyomásúval.

Én ilyet nem mernék. Nem önkiszolgáló mosók árlistájában is van általában motormosás, de szinte mindig odaírják, hogy az esetleges károkért semmiféle felelősséget nem vállalnak. Lehet én vagyok beszari, de annyi kábelköteg, csatlakozás, eketonikra van egy autó motorjában, hogy elég ha egy helyen bejut egy csepp víz, okoz egy kis kontakthibát és máris meghülyül az autó.

Ennek ellenére, nem néz ki elhanyagoltan a motorterem. Rendszeresen takarítom. Kompresszorral kifújkálom, az elérhető részeket letörlöm, a műanyagokat műanyagápolóval áttörlöm. Az olajat nem locsolom mellé. Ha mégis mellé cseppenne, azonnal letörlöm. Nem azt mondom, hogy porszem nincs a motortérben, de 14 év és 300k km elteltével is teljesen kulturált kinézetű. Nekem ennyi elég.

2019. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a videónak semmi értelme nincs.

Nehogy már minden vackot kis ronggyal kelljen meg suvickolni.

2019. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát én inkább nem tenném. Lehet hogy alapvetően nem lenne baj neki, de az évek alatt ez-az kilazult és beszivárog olyan helyre a víz ahova nem kéne és ha nem erőlteted a következő 20 évben be se menne.

Nem ott étkezel. Nem oda ülteted a csajt. Ne zavarjon ha koszos kicsit.

2019. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van olyan ország, ahol minden műszaki előtt kötelező a motormosás ( pl Svájc). Ők biztos tönkre akarják tenni a sok szép új Ferrarit, AMG-t meg a többi olcsó lomot... :D


Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, ésszel csinálva semminek nem lesz semmi baja.

2019. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondolom azért valamennyire zárva van a víztől mert ha esik az eső akkor is valamennyi bekerül.
2019. márc. 5. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!