Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen hangos, ropogó...

Az ilyen hangos, ropogó kipufogós autókat miért nem büntetik?

Figyelt kérdés

Ma történt velem, hogy este mentem, majd robbanó hang kíséretében megpróbált megelőzni egy régi bmw.

A szívem megállt,mert azt hittem az én autómból jött ki,mikor megláttam a roncsot hogy az szól így az ideg elkapott.

Mi a halál élvezetes ebben,hogy a kipufogóban robban fel a benzin?

Az hagyján h utána gyorsított-fékezett előttem hogy ropogjon jobban, szerencsére 190 paci dolgozik alattam, gond nélkül elmentem mellettük, oszt még gyorsított is megne előzzem.


Ezt sem értem,miért jó hogy veszélyes helyzetet teremt...


2019. márc. 3. 18:44
 1/7 A kérdező kommentje:

Remélem valaki van itt, aki ugyan ezt csinálja

Mert komolyan érdekel mi a jó ebben...

2019. márc. 3. 18:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden autónak meg van a maga maximális hanghatárja.

Ha eszkábálják, nem baj csak az a lényeg hogy benne legyen a megengedett hanghatárba...

Ha túllépné, valószínűleg a műszakit sem adnak meg rá.. Így csak azt büntetik aki tullépi..

2019. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem tudom hogy nem kellemes a hangja sem még valóban veszélyes helyzetet teremt.. Ez közúti veszélyeztetés..
2019. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom az ilyen embereket, mert öncélúan megzavarják az emberek és állatok nyugalmát.


Sajnos a rendőrök nem nagyon foglalkoznak ezekkel, mert gondolom túl sok munka, egyszerűbb beállni traffizni a bokor mögé.

2019. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mert isteni a hangja, én is nagyon szeretem! Amit a BMW-s csinált, az ahogy írták, közúti veszélyeztetés kategória. Nem a hang, hanem amit csinált. Más kérdés, hogy közútra nem való. Nekem a versenyautó durrogjon, csattogjon, mert az úgy a jó. Az utcai meg ne, az nem arra való.
2019. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Értelmét én sem látom azon kívül, hogy baromi idegesítő.


Családban is van "tuningolt" kipufogó, persze jó a hangja az amúgy gyenge motornak, de 5 km-ről hallani hogy jönnek vele haza. Főleg jó az ilyen egy panel telep közepén, megspékelve a kasznit rezonáló mélynyomóból üvöltő tüc-tüc zenével.


Én személy szerint a hangos zenét is csak autópályán szeretem, mert elnyomja a menetzajt, de alapvetően lehalkítom. És a kocsim is olyan, hogy szinte alig hallani a hangját. Sokkal jobb, engem se zavar, másokat se. A versenypályákon imádom az autók hangját, a közúton nem igazán. Részemről legjobban az elektromos autóknak örülnék.


A veszélyhelyzet más téma, sajnos bármelyik gyökér kaphat jogosítványt. Kötelezővé tenném a fedélzeti kamerát minden autóban előre-hátra és menne a büntetőpont meg bírósági tárgyalás, rögtön kétszer meggondolná mindenki, megéri-e csinálni.

2019. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fruzsko válasza:
Alapból az összes bmw-s barmot büntetném..nem teszik ki az irányjelzőt, pofátlanul bemásznak eléd, követési távolságot nem tartanak, teljesen belemásznak az ember se*****be,majd kedvesen fényszóróznak a visszapillantóba..leszorítanak az útról, indokolatlanul dudálgatnak és hab a tortán, amit te írtál..nem tudom, hogy ilyenkor a rendőrség hol van...
2020. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!