Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalbe gyújtásproblém...

Simson Schwalbe gyújtásprobléma. Mi lehet a gond? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Szóval, az lenne a probléma, hogy a motor úgymond "eszi" a gyertyákat. Belerakok egy újat, kb. 50 km.-t lehet elmenni vele, aztán először felkapcsolt világítással kihagy alapjáraton, (ha nem ég a lámpa akkor nem) pár km. múlva viszont már így is-úgy is. Alacsony fordulaton is kihagy. A történet vége az, hogy egyátalán nem ad szikrát, vagy csak gyengén, és nem jó helyen.

Cseréltem benne kondenzátort, semmi változás nem lett, aztán mondta valaki, hogy a gyújtótrafót csréljem ki, mert neki wartburgban az okozott hasonlót. Mofakerben vettem másikat, (12v-ost mert az volt benne) de eleve nehezen indult, és a vadi új gyertyával már az elején kihagyott. Egy öreg mondata, hogy azért nem jó, mert ebbe 6v-os kellene, hozott is egyet, de azzal meg olyan gyenge volt a szikra, hogy el sem indult a motor.

A gyertyakép egyébként jó, mindíg őzbarna, nem olajos, vagy kormos. Több féle gyertyát próbáltam már, Isolator szinte azonnal meghalt, most Brisk n15c van benne ezek kicsit tovább bírják.

Bocs, ha kicsit hosszúra nyúlt de próbáltam minél részletesebben vázoni a helyzetet, hátha van itt aki jobban ért hozzá, és tud tippet adni, hogy mi lehet a gond. Ezeket előre is köszönöm!



2019. márc. 3. 20:35
 1/3 Drazicc ***** válasza:
valszeg felfort a víz
2019. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ez nem a régi megszakítós gyújtású,akkor a jeladó tekercse szakadt. [link]
2019. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszi a választ, de ez megszakítós. Azt még nem cseréltem ki. Lehet erdemes lenne megpróbálni? Nem igen tudok mire gondolni, de valamit kezdeni kéne a motorral, mert így használni kicsit nyögvenyelős... Ha van aki tudna tippet adni annak hálás lennék.
2019. márc. 9. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!