Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utántöltöttem az autóban a...

Utántöltöttem az autóban a hűtővizet desztiláltvízzel, így "csak" -20 fokot bír, elég ez?

Figyelt kérdés
Hello! Már közelített az autómban a minimum jelzés felé a hűtővíz, és utántöltöttem desztiláltvízzel a min-max jelzés közé. Lemértem hogy hol a fagyáspont, és -20-25 fokot jelzett. Télen nem használom úgysem mert hobbiautóként van tartva. Kevés ez szerintetek vagy felesleges ez alá menni?
2019. márc. 4. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hol tartod télen...


Ha meg ráöntöttél a -25 fokos 4-5 liter hűtővízre 2deci -20-ast akkor nem lesz egyből +10-es a víz :D

2019. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Télen, ha nem használod nem fagy meg? Fűtött garázsod van, vagy berakod az autót az ágyneműtartóba? :)
2019. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor volt nálunk legutóbb -20°C ?


Ha a kiegyenlítő tartályba öntötted, és onnan vettél mintát a méréshez, akkor az csak ott helyben keveredett össze, a rendszer többi részében ennél alacsonyabb a fagyáspont.

2019. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Járasd meg annyira hogy fel melegedjen rendesen és megkeverja a folyadékot. Aztán mérd meg a fokát.

De -20 az még jó.

2019. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindig ilyennek töltöttem újra, sose fagyott be. Mikor volt -20 fok? Elmúlt 10 évben sztm 1x, bár lehet valahol Erdély mélyén laksz. Ott szoktak kemény idők lenni.
2019. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg elég, de ha -30-ig bírja az sem baj, ha véletlen olyan hideg akad, mint kb. egy éve ilyenkor (Márciusban ugyebár) akkor sem kell rajta paráznod, hogy nem elég erős a fagyálló benne.
2019. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
-40 fokoshoz öntöttem a tartályba 0,5-1 decit, utána lett -20 szóval megjáratom holnap aztán megmérem
2019. márc. 4. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Tavaly ilyenkor erre fele volt -25 fok február végén reggel...


Emlékszem rá mert a kocsim jobban bírta a hideg indulást mint én :D :D

2019. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!