Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen problémát okozhat a...

Milyen problémát okozhat a homológtól (minimálisan) eltérő méretű abroncs?

Figyelt kérdés

Opel Zafira "C" Tourer 2014. 200LE autóm (elsősorban a család biztonsága érdekében) kizárólag "A" tapadású, jó minőségű abronccsal használom. Elsőtt az ideje a nyári szett cseréjének (ismét... 3 évete megesz egy garnitúrát) és egy véletlen félre kattintásból döbbentem rá,h mennyi a külömbség (árban) egy ritka és egy sűrűbb méret között. Az enyém természetesen ritka és elgondolkodtam,h áttérnék egy másik méretre.

A homológ abroncsmérete: 225/50/R17 (átmérő 657mm)

Amire váltanék: 225/45/R17 (átmérő: 634mm) vagyis átmérőben mindössze 22mm-el lenne kisebb a /45-ös abroncs, viszont 40-60.000 Ft a külömbség 4db abroncs árán...


(A 235/45 csak 14mm a külömbség de nem tudom,h 7j vagy 7,5j a felni, a 7-re nem fér fel a 235 ezért inkább a 225-ben gondolkodom)


Szóval a kérdés: okoz-e bármi problémát mechanikai, biztonsági, stb szempontból ha egyel alacsonyabb oldalfalra váltok?

Illetve műszakin sasszemmel nézik-e, vagy ennyire nem figyelnek csak ha nagyon szembetűnő (peres, robbantott, stb) akkor nézik meg tüzetesebben?


Kösz a válaszokat!



2019. márc. 6. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Műszakin a gumik állapotára fektetik a hangsúlyt. Méretet csak akkor ellenőriznek, ha ordít az autóról az eltérő méretű gumi.

Menetkomfort csökkeni fog, a stabilitás változását csak versenypályán vennéd észre.

Ellenben a sebességmérőd hatalmasat kezdene csalni. 100as óraállásnál valszeg 90el se mennél.

Én maradnék a gyári méretnél.

2019. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es! Köszönöm a választ!

Igazából csak 3% az eltérés átmérőben... én úgy számoltam,h 103-as óraállásnál mennék 100-at, az nem olyan vészes.

2019. márc. 6. 12:21
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Figyi, ha futja 200 lóerős családi autóra, meg három évente prémium gumira akokr igazán fussa már a gyári méretre.

Az óra többet fog csalni, mert már eleve csal, 130-nál lesz közel 8-10 km/h az eltérés, az meg már zavaró. Mellé alacsonyabb lesz az autó, könnyebben leér az alja és és még bután is néz ki a kicsi kerékkel.

2019. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Figyi 2-eske....

Szakmai tanácsot kértem, nem kioktatást! Senki nem haragszik meg ha valamihez nem tudsz okosat hozzászólni, akkor tövább görgetsz.


Az pedig pláne nem a te dolgod,h nekem mire futja és mire nem... Hidd el,h meg tudom venni 160.000-ért az abroncsot. De ha minimális 22mm-es eltérés semmi gondot nem okoz akkor miért ne vegyem meg ugyanazt a Pirelli vagy Conti gumit 40-60.000-el olcsóbban?

Inkább költöm ezt a pénzt a gyerekeimre...


Egyébként te lángész... régebbi -főleg francia- analóg műszerek simán csalnak homológ mérettel 6-8 km/h-t felfelé 130-nál, nekem meg csalna 8-10-et...ÉS???

Mi a legrosszabb? biztos,h nem csúszok bele egy gyorshajtásba...hát ez aztán tényleg komoly gond!

22mm-től könnyebben leér??? Hol? Tanyán? Ez egy egyterű, nem egy Niva, nem megyek vele olyan helyre, ha meg igen akkor nem az a 22mm (értsd egy hüvelykujjnyi) lesz a gond.

2019. márc. 6. 13:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Én maradnék a gyárinál, de legalábbis peresebbet nem tennék fel, plane egy ilyen autónál. Gondolom nehéz a kocsi, és/vagy rossz utakon mész azért eszi gyorsan. Amúgy lehet a 235-ös is felmegy a 7j felnire, volvo xc90-nél pl 7j gyári felnire írnak 235/65 r17-es gumit. Bár a 235/45 meg szerintem nem lenne már olcsóbb mint a 225/50 (egyébként nem olyan ritka méret ez se, közép/felső középkategóriás autók jellemző mérete). Illetve esetleg próbálj meg más márkát is, mint eddig, gyanítom michelin van rajta, az kopik jobban az átlagnál, de vannak még jó minőségű gumik azon kívül is.
2019. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Na, mire fel ez a nagy mellény?

Meg úgy eleve minek a kérdés, ha te már eldöntötted mit fogsz csinálni?

Leérni meg előbb le fog, nem kell nagy ész hozzá. Gondolom plázába jársz, meg városi utakon épített fekvőrendőrökön...


De nyomkodd tovább a minuszt lángész, ha neked ettől jobb. Legalább nem a gyerekeidet vered el az idegtől.

2019. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudod 6-oska.... ha kérdezek valamit arra normális (értsd szakértő) válaszért teszem...

Például: "az alacsonyabb oldalfal miatti többletterhelés gyorsabban koptatja a futómű alkatrészeit, az említett kb 3-4% eltérésnél az egyébként 4-5 évente csere érett szilenteket 1-1,5 évvel előbb kell cserélni, ez X Ft (mondjuk 10.000) többlet költség"

Na ezt szembe lehet állítani a 3 évente ~50.000 spórolással az abroncs árából és lehet mérlegelni.

EZ! lehet egy döntés alapja.

A fotelhuszár beszólogatásod kb annyira jó mint az önkielégítés... te érzed jól tőle magad.

2019. márc. 6. 14:06
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 5-ös!


Rossz úton nem járok, csak pályán meg városba, inkább az 1600+ kg meg a 200 LE eszi a gumit.

Pirellit és Contit fogyasztott eddig nyáron, a téli a Michelin de az meglepően jól bírta, hozta a "kötelező" 4 szezont.


Igen! a 235/45-ön már nem lenne túl nagy difi árban, az igazán nem éri meg, a 225/45 a lényegesen olcsóbb méret.

Van tipped jó minőségű, prémium közeli minőségű olcsóbb gyártóra?

Hankook-ot nézegettem, ami azért egy kategóriáv gyengébb de árban 2-4000-el olcsóbb darabonként

2019. márc. 6. 14:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Hankookot akartam ajánlani én is. Ár-érték arányban verhetetlen, minősége gyakorlatilag prémium. Tavaly 30 ezerért vettem darabját 225/50 r17-est. Megerősített, y indexszel. Nagyon megérte.
2019. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Majatom ***** válasza:
Egyébként maga az autó csak 11 mm-rel lenne alacsonyabb, mert a 22 mm az a kerék átmérőjének a különbsége. A leírtak alapján ekkora árkülönbségnél és ilyen gyakori cserénél én simán váltanék.
2019. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!