Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire vészes egy Dacia...

Mennyire vészes egy Dacia Logan SCe 75 motorral (75 lóerő)?

Figyelt kérdés

[link]


Remélem jó a link, itt látszik a motorkínálat.

Főleg városi használatra lenne az autó, néha települések között (90-es sebességkorlátozással ugye), meg max évi 1x autópályáznék. A dízel nagyon megdobja az árat (és nem is szeretnék dízeles autót), a turbónak meg nem hinném, hogy jót tesz az állandó rövid ideig tartó, városi használat és a magasabb szerelési költségtől is tartok (plusz ugye ez is dob az áron).


Ha csak a közlekedés a cél, akkor ez a motor vállalható? Akárhogy nézegetem az autókat, ennél gyengébb motorral nem találtam semmit és ez kicsit aggaszt (pl. a leggyengébb Suzuki motor is 90 lovas). Tudom, hogy nem csak a lóerő számít, de ez nagyon szemet szúrt.



2019. márc. 8. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
A Puntóm 69 lovas volt, és teljesen elég volt városba, sőt országúton is sokat közlekedtem vele. Az előzéseket meg kell gondolni, de egyébként teljesen rendben volt még országúton is. Tehát ennek alapján 75 lóval szerintem simán boldogulnod kell városban.
2019. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Legális Technocol ***** válasza:
52%

Hát ha főleg motor alapján akarsz autót választani, akkor ez olyan jó közepes választás. De a Logan futóműve szerintem borzasztó rossz. Igénytelen, de kényelmetlen. Maga az autó belülről egyébként rendben van, de olyan, mint ha egy szekérben ülnél.

Van még a Fiatnak 1.2 FIRE motorja 69 lóerővel, s abból mindig rendelhető LPG-s változat is, szerintem legalább egy fokkal jobb egy Fiat Panda felszereltsége, mint a Logané (az 1.4-es Tipo-é meg pláne, de az már legalább 1 millió forinttal drágább).

A PSA 1.2 Puretech motorjaiból is van turbó nélküli, az erősebb is, meg ott a futómű is rendben van. Citroen C3-at lehet szalonban találni 3 millió forint alatt, s a Peugeot 208 sem sokkal drágább (a szedán változatok is szoktak néha akciósak lenni).

Illetve szintén 1.2-ben létezik a KIA Rio is, ahol megintcsak elég alkuképes a listaár.

Egyik sincs annyira kedvező áron, mint a Logan, de tudod: olcsó húsnak híg a leve. Én inkább ráraknék a Logan árára félmillió forintot és keresnék valami kicsivel komolyabbat.

2019. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Az a probléma, hogy a 73 paci előcsalogatásához 6300-ig kell pörgetni a motort. Ha olyan tartományban használod, ami a fülednek kellemes, akkor valószínűleg nagyon gyenge, hiszen 1000 köbcenti feltöltő nélkül nem képes csodákra. Ehhez még hozzávehetjük a három hengeres jellegzetes hangját, az állítólag nem túl jó zajszigetelést, és a méret ellenére kissé magas fogyasztást. Ha mindenképpen új autót akarsz, és szűkös a keret, akkor nincs mit tenni.

Ha tudsz egy picit többet áldozni a kocsira, akkor két ajánlatom is van. Egyik a Suzuki Baleno. Nagyobb és erősebb a motorja, miközben a fogyasztása elképesztően alacsony. Városban, elővárosban 5 literből elvan télen is. Szerintem szép is, bár ez ízlés dolga.

A másik ajánlatom a Renault Clio. Ennek 76 lóerős a leggyengébb motorja, viszont turbós, tehát van benne erő alacsonyabb fordulaton is.

2019. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet vele furikázni városban is pályán is, de hogy ne csak az én véleményem legyen.:

[link]

2019. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisapáim a helyzet az ,hogy nem elég semennyire sem sehova. Aki azt írja, hogy 69 ló elég az addig biciklivel ment.

A kérdésre : semennyire. Minimum egy 0.9 turbós benya vagy egy 1.6 szívó városra

2021. máj. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!