Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják hogy maximum 6...

Miért mondják hogy maximum 6 havi fizetésből vegyünk autót?

Figyelt kérdés

Lízing is volt már, a végén a “milliókkat kell kamatként fizetned” beszólások mellett mindössze 200.000 forint volt a kamat, egy 4 milliós autóra minimális befizetés mellett.

Aztán ott van hogy most félretett pénzből veszek új autót, pedig a fizetésem közel sincs a millióhoz, de mégis megveszem az 5 milliós autót. Nem hat havi fizetésből, de nem is értem mivel járok rosszabbul? Az értékvesztéssel? Engem nem érdekel mert legalább 10 évre veszem. A fenntartással? Miben jobb egy 15 éves használtautó amit a 6 haviból megvehetnék mint egy új? A Casco sem kötelező. Egy új autót is annyiért javítanak mint egy 20 évest, kivéve ugye ha az ember meg akarja tartani a garanciát. Na de az a 20 évesre sincs. Szóval miért éri meg a 15-20 éves autó az új helyett?


2019. márc. 9. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni, azt mondanak amit akarnak.
2019. márc. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
57%

Gondolom ez arra utal, hogy ne költekezzünk erőn felül. És nyilván nem magyar az eredetije, hanem ahol hathavi fizuból lehet új autót venni.


Hogy egyszerűbebn fogalmazzak, ne vegyél Rolls-Royce-t, max. ha nagyon gazdag vagy.

2019. márc. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az új autó vásárlására vonatkozik... azért mondják, mert ha többe kerül az az autó (és nem új, vagy pár éves) akkor nem fogod tudni fenntartani, vagy mint írták is, csak erőn felül.
2019. márc. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Had mondjanak, amit akarnak! Senkire nem kötelező érvényű, nem kényszeríthetnek semmire.

Az előző használt autómat kb 10 havi jövedelmemből vettem. Simán fenn tudtam tartani, sőt mellett egy új autóra is összegyűlt a pénz és nem csak kenyéren és vízen éltem. Tavaly vettem új autót. Ezek szerint nettó 1,2 milliós fizetésemnek kellene lennie. Hát közel nem keresek ennyit, csak a töredékét. Most voltam vele első éves szervizen, nem okozott gondot kifizetni a számlát. A Casco nem kötelező, nem is olcsó, ennek ellenére kötöttem rá. Az adóját is most fogom befizetni és nem máról kell lemondanom, hogy ki tudjam fizetni. Soha életemben egy forint hitelem nem volt még. Nem nélkülözök, nem nyomorgok, nem a kukákból guberálok. De a megmondóemberek szerint erőn felül költekezek, csak valamiért én olyan hülye vagyok, hogy ebből nem veszek észre semmit.

2019. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert ez ilyen szájhagyomány útján terjedő "okosság".

Gondolom egyszer valamelyik "szagújságíró" leírta ezt a totalcar-on és azóta ezt szajkózza az összes "szagértő".

2019. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy tanács és ugyanúgy mint a többi vagy megfogadod vagy nem. Nyilván akik nem tehetik meg azoknak szúrja ez a szemét. Tipikus magyar gondolkodás. Nekem 3 éve van egy H Astrám amire szinte költeni se kell. Van félretéve 4 millióm szóval ha nagyon akarnám le tudnám cserélni egy szebbre, jobbra, de nekem ez csak használati eszköz nem pedig azért van autóm, hogy az ismerősöknek meg az utcán szembejövőnek megmutassam és szerencsére a munkám se olyan, mint pl. egy üzletkötőnek akinél sajna a mai világban számit miből szál ki, mert ha egy 20+ éves swifttel jön akkor sajna már negativ benyomással indul a másiknál
2019. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint az hogy évi 20e km felett érdemes Diesel autót venni.

Azt nem értem ha Józsi 4 év 100e kmre vesz kocsit Pista meg 6 év 100e kmre így mindketten 100e kmt mennek vele Józsinak miért kell Diesel és pistanak miért kell benzines ?


Mi történik az a 2 év alatt az autoval ???

2019. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!