Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2019-ben megéri még simsont...

2019-ben megéri még simsont venni?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az A1-et és drágalátos édesanyám csak 50cc-t enged -.- tehát nagyjából simson vagy robogó. A robogó kiesett mert váltóssal szeretnék tanulni, meg a robogó nem is tetszik.

A lényeg mentem már párszor saját telken simsonnal és az igazat megvallva megtetszett.

Szerintetek megéri még simsont venni ilyen árak mellett?



2019. márc. 12. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Hobbinak max, de mindennapi használatra semmiképp.

Egyrészt öreg technika, kell vele foglalkozni rengeteget, nem csak mint javítás hanem szimplán a hibákat megelőzendő, másrészről meg számolj azzal is, hogy nem fog kevesebbet fogyasztani mint egy 4T robogó de mellé olajat is kell venni, abból is értelmesebb minőségűt, ha nem akarod, hogy besüljön egy hosszabb út során.

2019. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg anyudnak mondd meg, hogy az nagyobb veszélyt jelent, hogy az úton mész 50-60 közötti tempóval és sorban előznek majd a kocsik, sőt kamionok - jó kis széllökésekkel - mintha lenne egy 125-ös motor amivel a forgalom tempojával tudsz haladni.
2019. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat egyébként mondtam már ezeket neki de ő nem ért hozzá és mellette nagyon önfejű tehát 50-es lesz a végén
2019. márc. 13. 06:57
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
A Simson is robogó.
2019. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a robogót hogy a lábam nem a váz 2 oldalán hanem belül van
2019. márc. 13. 07:39
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
10%
En sem vennek a simsont!Az áruk is teljesen elszallt,cserébe meg semmit nemntud adni max a "feelinget" de nekem az nagyon karcsú lenne!
2019. márc. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Tisztelt Kérdező!

Simson motorok restaurálásával foglalkozom és javításával.

Ha az a kérdés, hogy megéri-e Simsont vásárolni, akkor azt mondom IGEN! Valóban nagyon szeretni való motor, de nem mindenkinek ajánlom, mert egy városi forgalomban, ahol defenziv és dinamikus közlekedésre van szükség, oda nem ezt a 30-40 éves motort javaslom. Túrázásra kényelmes és élményben tényleg nosztalgikus.

A modern motorok tárcsafékkel szerelt megoldásai biztonságosabbak. Aprilia, Gilera, Runner stb.

Ha kinai robogó a versenytárs a kinézett motorok között, akkor inkább Simson.

Használati szokásokhoz kell a motort megválasztani és akkor lehet a Simson is jó választás. Valaki irta, hogy drága a tudásához képest. Veterán motor, ezt ma máraz ára is tükrözi.

2019. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább modern moped, Derbi Senda vagy Aprilia Rx50 és társai.
2019. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!