Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi alapján kellene megállnom...

Mi alapján kellene megállnom a közterület felügyelők autójának?

Figyelt kérdés

Vidéki kisvárosban élek, és pár éve működik a közterület felügyelet.

Az egyik csapat abszolút korrekt,a másik fele fontoskodó balfék akik mindenbe belekötnek.

(egyik nap az egyik páros a másiknak nap a másik páros megy)

A napokban láttam,hogy a sárga villogós autójukkal állítanak meg szabálytalanságon kapott autósokat (záróvonalon fordult, én is láttam illetve egyet éppen az út szélén igazoltattak)


Utánaolvastam, bár csak a Wikipédián.


"A felügyelő a helyi közúton jogosult megállítani, illetve feltartóztatni a köztisztasági szabályokat, továbbá a megállásra, várakozásra vagy táblával jelzett behajtási tilalomra vagy korlátozásra vonatkozó szabályokat megszegő járműveket."


Világos,hogyha parkoláson, szabálysértésen kap, vagy kiáll elém az útra és leint akkor megállok.

Na de ha sárga villogóval bejön mögém?Annak miért állnék meg?Azt mondom, hogy kukásautónak néztem sárga villogóval.

Nem szokásom szabálytalankodni, de ha egyszer mégis utánam jönnének nem szeretnék nekik megállni.

Viszont nem vagyok benne biztos,hogy igazam lenne, és feleslegesen nem akarok emberkedni.A kérdés tehát,hogy meg kell e állnom HA menet közben, mögöttem jön sárga villogóval?Ha igen miért?


2019. márc. 13. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:
A közterület felügyelő feltartóztathat addig, amíg a rendőrség meg nem érkezik.
2021. jan. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!