Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért előznek a motorosok egy...

Miért előznek a motorosok egy sávban? Miért nem tartják be a sebességet?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetbe kényszerített bele, hogy le kellett húzódnom,hogy elférjen.

Ráadásul ezt főúton 90 megengedett sebesség mellet, 110el mentem. A motoros pedig vagy 150el előzött. Aztán folytatta útját ennyivel.

Pont lejtő előtti egyenesben... Mondjuk biztonságosan letudtam húzódni, de hA olyan helyzet adódik,a családom épsége az első, frontálisan ütköznek sem sodrom őket veszélybe.. Magának keresi a bajt.


2019. márc. 17. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha te 110-zel mész akkor mennyivel kellene előznie? 115-tel?
2019. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Az nem baj hogy te 110el mész és veszélyezteted a családod épségét de ha egy motoros tesz ezt az már baj wtt?
2019. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak a motorosok csinálják ezt. Személyautóval is simán előznek főúton 130-140-nel. Az a szomorú, hogy nem is ritkaság. Hagyom, had menjen, legyen csak minél távolabb tőlem!
2019. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, engem még sohasem kényszerítettek.

Ha látom, hogy gyorsan jön mögöttem, automatice lehúzódok.

Ők ezt kézzel-lábbal-elakadásjelzövel meg szokták köszönni.


Pedig Audival vagyok.

Nem tudom, ez miért fáj neked?


Jobbra tartási kötelezettséged van, tudtad?

2019. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:
46%

te mérted fel rosszul a helyzetet,a motoros hidd el nem tervez frontálisan ütközni senkivel,főleg nem egyenes szakaszon. valószínűleg látta hogy elfér illetve a motorját is ismeri hogy hogy megy,ha nem húzódtál volna le sem lett volna baj.


az meg hogy ő 150el ment ne zavarjon téged,te épp úgy nem tartottad be a megengedettet. bár nem tudom a motor típusát de gyanítom 150ről neki nem tartana tovább megállni mint neked kocsival 110ről.

2019. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Miért általánosítasz?


Ha jól értem, egy irányban haladtatok, te 110-zel, ő meg még gyorsabban, egyenes út volt. Miért kellett lehúzódnod? Jöttek szembe?


Nem teljesen világos a körülmény, de így csak annyit tudok mondani, hogy tartsd be a KRESZ-t te is, az a motoros meg szimplán hülye volt. Illetve ne általánosíts, eléggé 2-bites emberre vall. Amúgy nem a "sebességet" nem tartottátok be, hanem a "sebességkorlátot".


Az a legvalószínűbb, hogy túlparáztad, bőven elfért (ami kocsiból hajmeresztő, motorról lehet teljesen veszélytelen, csak mint laikus ezt te nem így látod). Ettől még nem OK, hogy mindketten bőven a sebességkorlát felett mentetek.

2019. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Azert ha frontálisan üthöznek mindegy kinek a hibája ha bebizonyosodik hogy te nem féleztél és nem húzódtál le pedig ezzel elkerülhető lett volna egy tragédia akkor igen komoly vádakkal kell majd neked is szembenézni...
2019. márc. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!