Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonom miért nem indul melegen?

Krómgyűrű kérdése:

Simsonom miért nem indul melegen?

Figyelt kérdés

S50-es, bejáratós, eddig remekül ment. Hidegen 4., melegen 1.rúgásra indult.

Aztán a mai napon hidegen ugyanúgy indul, menet közben nincs vele semmi gond, de ahogy leállítottam egy 5 percre melegen alig indult. Kivettem a gyertyát, levegőztettem, visszatettem és jó is lett. Most is vagy indul elsőre melegen vagy nem. Gyertya 175-ös hőértékű, Pal márkájú.

Ha nem indul vagy nem pörög fel, csak akkor ha leveszem a karburátor és a légszűrőház közti gumit. 1:33-as keveréket használok, de előtte nem csinálta ezt.



2019. márc. 17. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha leveszed a gumit és akkor pörög csak fel az kevés levegőre utal. A karburátoon benzin levegő csavaron tekerj kijjebb egy kicsit, meg nézd meg a légszűrőt. Takarítsd ki.

175 ös hőértékű nincs. Az a típusa kehet a gyertyának. 7-8-as hőérték kell azt hiszem. Lehet rossz kondenzátor is, de valószínűbbnek tartom hogy a szívató rajta marad. Tehát melegen szívatóval nem szabad beindulnia. Ha kicsit rajtamarad akkor nagynehezen be tud indulni de akkor csinálhat ilyeneket hogy nem akar kipörögni meg beindulni. Kezd a szívatóval a vizsgálást

2019. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szivatót én is vizsgáltam, annak kutya baja. Én is a karburátorra gyanakodok, de holnap ellenőrzöm a gyújtás-karbi kombót.
2019. márc. 17. 20:42
 3/11 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogyha beindul, akkor nincs semmu vele, alapjárat is van és nem ingadozik. Tehát a karbi jó lehet. A levegőszűrőt kitisztítom. A gyertyát meg se kell takarítani, csak kivenni levegőztetni és aztán vissza és megy is.

Csak akkor van, ha leállítom és még nem hűlt ki teljesen.

2019. márc. 18. 04:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sokat kaphat akkor is ha nincs baja a szívatónak, mert ha megszellőzteted akkor kipárolog belőle a benzin, és akkor be tud indulni. Ha bezabál valamiért akkor nem indul. Benzincsapot elzárod mindig?
2019. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pedig amikor összeraktam a karbit, azóta jól ment vele a motor, nem rángatott, stb. Még alapjárat is van vele és sose sokallt. Tegnap 19 fok volt. Lehet a meleg okozta ezt?
2019. márc. 18. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Télen előfordulhat hogy több üzemanyagot kér mint nyáron. Szívatóra azért biztosan ránéznék. Lehet hogy kiesett az a kis gumi az aljából vagy ilyesmi.
2019. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, meg van a gumi. Azonban a súber fent van és 70-es főfúvóka van benne a bejáratás kedvéért. Lehet ez okozza? Olyan hirtelen jelentkezett az eset. Eddig mindig egyetlen egy rugásra indult melegen. Most csak gyertyacserével indul, illetve még mindig fenn áll az, hogy nem pörög ki. Levegőszűrőt kipucoltam.
2019. márc. 21. 18:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Azonban a gyertya szép őzbarna.
2019. márc. 21. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Túl nagy a gyertyahézagod mely melegen csak mégnagyobb,és nemlétező hőértékű.

Simsonba 225-ös kell.

2019. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már cseréltem Brisk-re, 260-as, de azzal is fenn áll ez a gond. Gyeryahézagot majd kisebbre veszem.
2019. márc. 22. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!