Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az baj lehet ha így vezetek?

Az baj lehet ha így vezetek?

Figyelt kérdés
Akarva-akaratlanul is összehasonlítják a vezetési stílusomat az apáéval. Ő általában lassabban vezet mint én, nyugodtabb, a kanyarokban lassabb, ha nem muszáj ő nem előz, én 100-110-el megyek többnyire, tehát több lassabb autót, teherautót. Vadul gyorsulni, kapkodni én sem szoktam, de mégis feltűnő ezek szerint. Próbáltam már én is "nyugisabb" lenni, de nem megy.

2019. márc. 17. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Legalabb te tudod h mina francot akarsz kerdezni? Mert talan elobb irni kellene megtanulni, aztan vezetgetni...
2019. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a kérdésedből is látszik, milyen a vezetési stílusod.

Minekünk az iskolában azt szokták mondani, csak olyan gyorsan vezess, amilyen gyorsan az őrzőangyalod tud repülni.

2019. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
100-110 egyáltalán nem sok, sőt elég lassú. Nem baj, csak ne gyere át a belsőbe ha nem muszáj (bár a kamionok is ennyivel mennek úgyhogy nem nagyon kell előznöd)
2019. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is például eléggé gyorsan hajtok, rendszeresen túllépem a sebességet, mégis a legtöbben nyugodtan ülnek mellettem, sőt, többen is megjegyezték, hogy milyen jól vezetek. Tudod miért? Mert nem fékezek hirtelen, nem gyorsulok padlógázzal, nem rángatom a kormányt, nem mászok bele életveszélyes előzésekbe. Hanem megtanultam szép finoman, folyamatosan kezelni az autót.
2019. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy vezess hogy amennyire lehet biztonságos legyen. Onnantól mindegy.

Nekem speciel defenzív vezetési stílusom van. Én inkább kések mint hogy megkockáztassak egy-egy balesetet. De ettől még előzök és nem lassan megyek.

Nem kell túl nyugisnak lenni, mert az se jó. A lényeg hogy dinamikus legyél, de mindentől tarts annyi távolságot hogy meg tudj állni vagy kikerülni. Illetve kerülni kell a felesleges hirtelen mozdulatokat.


Az egész vezetés lényege a folyamatosság. Nem kell hirtelen erősen gyorsulni vagy lassulni. Olyan folyamatosnak kell lenni amennyire csak lehet. Kevesebb üzemanyag, egyenletesebb kopás, barátibb a többi autós felé és a mekis kóla se borul ki.

2019. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A folyamatosság szerint próbálok én is közlekedni. Egyébként én sem gyorsulok meg rángatom a kormányt előzgetni beláthatatlan helyeken, meggondolatlanul pedig pláne nem szokásom. Azt sem mondták, hogy félnének mellettem stb.
2019. márc. 18. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!