Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW f30 320i vagy hasonló...

BMW f30 320i vagy hasonló korú Honda Accord 2. 0?

Figyelt kérdés

Ezt a két autótípust néztem ki, mindkettőből 2012-2014 közötti évjártút vennék a fent említett motorokkal. Jövő héten megyek ismerősökkel tesztvezetni mindkettőt, de addig is szeretném megtudni, ti melyiket ajánlanátok. Napi 2x45 perc ingázásra lenne fogva országúton, plussz sokat járok hétvégente kirándulni, télen síelni, nyáron tengerparta. Fontos nekem a nagy méret, a biztonság, a kényelem, a megbízhatóság, legyen dinamikus és ne legyen nagy a szélzaj. Szeretek vezetni, szeretem, ha én irányítom az autót, és nem szeretnék egy egyszerű közlekedőedényben ülni.

A BMW mellett szólna a hátsó kerék hajtás, és a minőségibb beltér, a Honda mellett pedig a megbízhatóság, és az egyediség, mert hát valljuk be, az Accord nem egy tucatautó, és nem is fűződnek hozzá negatív sztereotípiák.

Mindenképp benzinest szeretnék, a dízeleket nem szeretem, a fogyasztás nem érdekel, inkább tankolom az autót mint hordjam folyamatosan szervízbe.

Jelenleg egy 2004-es Toyota Avensisem van, 1.8 benzines, azt használom már 10 éve, bele is tettem jó magam 400 000 kmt, most jár az óra 580 000-nél. Nem fogyasztott az sem sokat, szervízbe is csak olajcserére és kopoalkatrészek miatt vittem, nagyjából hasonlót várnék el a következő autómtól is. Ez már önmagában az Accord javára billentené a mérleget, csakhogy semmit nem tudok a benzines BMW-kről, mindenki csak dízellel veszi a fogyasztás miatt. Van bármi tapasztalatotok róla? Esetleg 30-iről?



2019. márc. 18. 09:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az őznek is magyarázd majd el kérlek, hogy úgy ugorjon ki eléd, hogy legyen időd megállni. Meg az eléd kihajtó autónak is. A végén még kitalálod, hogy a jobb fék és futómű hátrány.

Trabantot is lehet úgy vezetni, hogy megfelelő sebességgel mész, és megfelelő követési távolságot tartasz, azzal sem szállsz el. Miért nem jár mindenki Trabanttal?

De kösz, jót nevettem. :DDD Nagyon sajnálom, hogy csak egy szar új BMW-re tellett, legközelebb majd veszek használt SUV-ot. :(

Csak tudnám, hogy miért kell azzal jönni egyből megint, hogy ha BMW-je van valakinek, az száguldozik. A büdös életben nem száguldozok közúton, Győr és egy kisebb város között ingázok, belövöm a tempomatot 110-re autóúton, és megyek. De nyilván én fogok balesetet okozni, meg nincs rutinom a több száz ezer km-rel a hátam mögött és a rengeteg pályanap után.

2019. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

"Az őznek is magyarázd majd el kérlek, hogy úgy ugorjon ki eléd, hogy legyen időd megállni. Meg az eléd kihajtó autónak is." :DDDD

Ha az őz kiugrik eléd, akkor tökmindegy milyen féked van, akkor is a szélvédőbe csapódik, ezzel kár példálózni.

Kihajtó autó előtt én eddig még mindig meg tudtam állni mert nem úgy megyek mint az állat és ennek köszönhetően észrevesznek, hogy jövök és nem hajtanak ki elém -> itt megint elszóltad magad, mert tuti azért hajtanak ki eléd, mert amikor szétnéznek még nem vagy ott, csak aztán a nagy sebességed miatt hamarabb odaérsz, minthogy észrevennék. Tipikus baleset helyzet. Tudom, mert friss jogsival én is voltam ilyen hülye. Csak aztán továbbfejlődtem és rájöttem, hogy nemjó az emberek észlelési határánál gyorsabban hajtani, mert abból könnyen baleset lesz.

Hát, hogy újonnan megvettél egy BMW f30 320i-t, arra meg végképp nem tudok mit mondani. Nagyjából mindenkit hülyének gondolok, aki ennyi pénzt adsz egy tömegcikk BMW-ért. Én max. cégautónak szerezném be tartósbérletben. Nembaj, majd idővel továbbfejlődik a román/ukrán/szerb és egyéb balkáni népek szintjén lévő magyar gondolkodásmód is és végre nem csak a BMW-re ágaskodik a répa (hanem mondjuk egy igazi vagány Ford Mustangra).

2019. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

MEGSZÜLETETT A DÖNTÉS!!!


Az Accord nagyon király volt, de a BMW még jobb. Viszont az, ahogy a BMW kezeli az utóbbi időkben történt tűzeseteket a fiatal dízel autóiknál, elvette a kedvemet a BMW-től. Akkor sem akarok fiatal BMW-t, ha a benzinest ez nem érinti, egyszerűen felfoghatatlan, hogy a cég ennyire szarik bele az egészbe, nem tudja, mit csinál, nincs tisztában, mennyi példányt is érintene egyáltalán a visszahívás. Mi van, ha legközelebb majd a benzinesekkel lesz valami, azt is ilyen remek módon kommunikálja majd le?

Úgyhogy vettem végül egy tökéletes alternatívát, Lexus IS 300h a becsületes neve. Formára mindennél szebb, beltérre sajnos nem, az automata váltót még szoknom kell, viszont a hibrid rendszer, és az rwd király. Asszonynak annyire bejött az, hogy hibrid és automata, hogy ki is nézett egy Toyota CH-rt.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a BMW-t egyébként tényleg jó volt vezetni, majd ha nyugdíjba vonulok veszek egy felújított e39-et.

2019. márc. 29. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!