Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Passat esetén a B5 vagy a...

Lays0129 kérdése:

Vw Passat esetén a B5 vagy a B5.5-verzió a jobb? Illetve melyik, melyik változatban érné meg inkáb: benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés
Lassan autó vásárlás előtt állok (első autóm lenne), és régi vágyam egy B5-ös Passat. De a helyzet az, hogy nemkimondottan pénzes családban nőttem fel, és igencsak sokat nyom a latban, a fogyasztás, és az esetlegesen felmerülő hibák esetében az alkatrész árak. Több helyről is azt a visszajelzést kaptam, hogy az 1.9 TDI fogyásztása ideális, és kevesebb a hibalehetősége mint PD-s társainak. Azonban legjobb tudomásom szerint a dízel autókat hosszú távolságokra tervezték, én azonban 5-10-15 illetve max 35km távolságokra tudnám használni. Tehát az érdekelne hogy ilyen módon a Passat milyen változata érné meg jobban számomra? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2019. márc. 19. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A B5-ös már nagykorú, azaz a legfiatalabb példányok is már legalább 19 évesek. A B5.5 legfeljebb 5 évvel fiatalabb. Így én 2005-ös B5.5-öst igyeeznék találni minél jobb állapotban.

Motort illetően 5-10-15-35 km-es távra az 1.6-os szívó benzinest (ALZ motorkódot) választanám.

2019. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

A B5-ösök már elég régiek, így azokat nem éri meg venni. B5.5-ből vannak 2003-as, 2004-es példányok, (2005-ösből alig-alig találni, benzinest meg főleg...) azok még fiatalabbnak számítanak ebből a generációból.

Ami az üzemanyagot illeti, ilyen rövid távokra nem szabad dízelt venni, gyorsan tönkretenné a motort. (Egyébként ezekben az autókban mind a TDI-k, mind pedig az 1.9 PD-k jó konstrukciók, nem szokott velük sok gond lenni.) Benzinesek közül 1.6 szívó, vagy pedig 1.8, esetleg 2.0 turbó. Ez már igazából a te döntésed, mi az ami belefér. Ha turbóst veszel, nyilván több a hibalehetőség mint a szívós társánál. Ráadásul többet is fogyaszt. (És egyébként a turbóbenzines sem rajong a rövid utakért, nem csak a dízel.) Ha maradsz a szívónál, ott nem sok olyan alkatrész van, aminek drágább lenne a cseréje. Cserébe viszont sokkal lomhább a társainál.

Szóval döntsd el, melyik éri meg neked jobban: alacsonyabb fenntartási költség de gyengébb teljesítmény, vagy pedig az erősebb, egy kicsit több kiadással.

2019. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a modell, de a B5.5 újabb valamivel, ami sokat számít, illetve PD-s az összes, ami szerintem jobb, mint a régi adagolós.
2019. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem 1.9 tdi AFN. 110lovas, kimegy a világból, meg mégvissza. PDTDI sem rossz. Költségesebb, főleg ha meghalnak a PD elemek. :/
2019. ápr. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bango gabi válasza:
Szerintem nem éri meg 1.6-os benzines lusta dögöt venni,helyben rövid távon meg eszi a fejed,és még csak nem is halad,meg fogod unni hogy gyenge a motor.
2019. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!