Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, ha az első abroncsok...

Normális, ha az első abroncsok gyorsabban kopnak?

Figyelt kérdés

2016/06-os nyári gumijaim vannak. A ~16-os szezonban 8 ezer, a '17-'18-asban 15-16 ezer km-t futottak azonos pozícióban. Nyomás a kézikönyvtől eltérően 2.3bar volt elöl/hátul, mert a márkaszervízban ezt javasolták. Most leellenőriztem a profilmélységeket.

JE: 6.3-6.7

BE: 6.3-6.6

JH: 7.1-7.5

BH: 7.7-7.9


Normális ekkora egyenetlenség? A bal hátsó szinte semmit sem kopott az eredeti 8mm-ből és hátul általánosan kevésbé koptak mint elől. Továbbá az elsők külső pereme mintha narancsbőrös lenne, azaz nem egyenletesen sima a gumifelület.

A kocsi kézikönyve szerint oldalanként érdemes megcserélni az első és hátsó gumikat, ezt most megtettem.



2019. márc. 25. 15:31
1 2
 1/12 D. Brasco ***** válasza:
Normalis hogy jobban kopik az első föleg ha még ráadásul első kerék meghajtású is az auto.....
2019. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Első kerekes.

A hátsó kerekek megcserélhetők-e, azaz jobb<->bal? Az abroncsokon nincs forgásirány jelző csak külső-belső oldal jelző (Barum Brillantis 2 195/65 R15 91T). Legalábbis a tárgyalt nyári gumikon. A téliken van.

2019. márc. 25. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, a gázadás és a fékerő is az első kereket terheli jobban.


Tedd a következő szezonra a hátsót előre, az elsőt hátra (jobb-bal-t tartsd meg!)

2019. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen normális. Én csak azt nem értem, hogy nagyon sokan miért jelölik meg a gumikat, és mindig ugyanoda teszik vissza, hogy még véletlenül se kopjanak egyenletesen a gumik. Én úgy csinálom, hogy a legjobb gumi megy jobb előre, a második legjobb bal előre, és így tovább. Így mind a 4 gumim pont egyszerre kopik el mindig. Persze sok guminál az oldalt nem lehet megcserélni, ha felnire van szerelve.
2019. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fronthajtásos autó esetében az.
2019. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 4


Mondjuk mert a gumik nagy része forgásirányos. Ilyenkor ugye nem elég jobbról balra átbaxarintani a gumit, hanem át is kéne szerelni a gumit.

2019. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Majatom ***** válasza:
Szerintem is normális, én is mindig cserélgetem az elsőket a hátsókkal. Az oldalakat nem tanácsos cserélgetni, főleg a nem hajtott kerekeken, mert akkor megfordul a terhelés iránya, és idősebb gumiknál ez már növeli a szálszakadás kockázatát. A hajtott kerekeknél elméletileg nincs akkora jelentősége, mert azok alapból vannak terhelve mindkét irányba (gázadás, fékezés), de ha menetirányos, akkor meg nem is lehet csak gumicserével.
2019. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 D. Brasco ***** válasza:
Eleve nem is értem minek cserelgetni a gumikat....még az elsőt hátra,a hátsót előre hagyján,de hogy oldalanként mi értelme lenne ennek?!?
2019. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert a jobboldali gumik is jobban kopnak: ott a sok por, sár, homok, kátyúk.
2019. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9:

Jé, ez lenne az oka a JH erősebb kopásának?

2019. márc. 26. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!