Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladásnál melyik a jobb...

Autó eladásnál melyik a jobb lehetőség, elviszem autókereskedőhöz vagy én teszem fel hirdetni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 25. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb a legtöbb esetben ha kereskedőhöz viszed, de ezért kevesebbet is adnak érte.
2019. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Igen pont ez a bajom, hogy kereskedő jóval kevesebbért vesz át....
2019. márc. 25. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Kinek melyik a jobb!


Ha neked van időd és kedved fogadni az érdeklődőket akkor hirdesd te magad, ha ezekhez nincs kedved akkor add el kereskedőnek, ennyi!


Én az én kocsimat saját magam hirdetem, nekem belefér az időmbe hogy fogadjam az érdeklődőket.

2019. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a kényelmet preferálod, eladod egy kereskedőnek. De ha fontosabbak az anyagiak, akkor vállalod, hogy te hirdeted az autót, mutogatod az érdeklődőknek, energiát fektetsz bele.
2019. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mennyi időd és energiád van az autóeladással foglalkozni. Egy használt autó eladása ugyanis alaposan próbára tudja tenni a türelmedet: az írástudatlan, bamba orkok hamar megtalálják az eladót a csodálatos ajánlataikkal (irányár feléért elviszik, "kőccsönadásival" meg "üzembetartóival" okosítanak, birkát, Xboxot, trapézlemezt számíttatnának be), a lerázásuk pedig reménytelen, mert mire egyet elhajtasz, három másik talál rád.

Ha úgy vesszük, a kereskedő szolgáltatást nyújt neked azzal, hogy ő maga vállalja az eladás ezen nem túl felemelő részét. Hozzá fárad el Kolompár Rináldó és népes családja, őt nyúzzák a hülyeségeikkel, neki kell képtelen időpontokban fogadnia a vevőjelölteket és hajnali 2-kor félálomban telefonon egyezkedni azokkal, akik akkor látták elérkezettnek az időt, hogy elmondják az obligát "mennyi az ajja, főnök, a feléér' elviszem, indulok érte mostan" monológot. Ennek az árát azzal fizeted meg, hogy kevesebb pénzt ad érte, mint amennyiért te el tudnád adni, de neki is élnie kell valamiből.

2019. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szecessziós Vájling ***** válasza:
67%

EUROTAX ár alatt 10-15%-al szokta megvenni a kereskedés, nagyon kis értékű kocsiknál ez lehet több is. Ha neked megér egy 1 millió forintos autó eladásakor 150.000 forintot az, hogy folyton hívogatnak, tesztpilóták járnak a házadhoz vagy esetleg annak a kockázata, hogy *elfelejtik* saját névre írni a kocsit és kapod utána a büntetést akkor add el magad. Ha ezzel nem akarsz vesződni, akkor kereskedő.

Arany középút, hogy 1-2 órát beleölsz az autó jó fényben történő körbefotózására meg egy őszinte (azaz nem hazudós), de velős, pár soros szöveg megírásába és csak e-maillel adod fel a hirdetést. Akit valóban érdekel az e-mail-en is meg fog keresni, de ha telefont is megadsz, akkor hajlamosak a leglehetetlenebb időpontokban is a legfeleslegesebb apróságokkal is keresni (lezajlott érdeklődő hívás este 11-kor: "-Üdvözlöm, az autó miatt keresném, tényleg piros színű a kocsi? -Igen, tényleg. "Rendben, köszönöm, viszonthallásra."). Ha 2-3 héten belül nincs érdeklődő, akkor jobb kereskedésre bízni.

2019. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

"annak a kockázata, hogy *elfelejtik* saját névre írni a kocsit és kapod utána a büntetést"


ilyen nincs, elmész okmányirodába az adásvételivel, hogy te eladtad, onnan mosod kezeidet, semmilyen büntetést nem kell fizetned.

2019. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha jó állapotú a kocsi, akkor nem lesz sok szarakodás az érdeklődőkkel. Mindent írj le a hirdetésben, kösd ki, hogy csak adásvételivel eladó, és kereskedők ne keressenek.

Érdeklődő eljön, megnézi, meglepődik hogy "vazze ez nem olyan mint a másik 15 amit megnéztem, ez karban volt tartva", írjátok is az adásvételit...

De lehet hogy az első nem viszi el, csak a második.

2019. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!