Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen drága a biztosítás...

Miért ilyen drága a biztosítás? Szerintetek is sok egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az éves kötelező felelősség biztosítás 131.000 forint személygépjárműre. Negyedévente kell fizetni.


Az autó :

2008-as Renault Megane cabrio, 2 ajtós, 4 személyes, 78 kW, 1461 cm3


A bonus-malus besorolás: B03


3 éve lett kötve rá a biztosítás a Magyar Posta Biztosítónál. Szerintetek is sok egy kicsit ez az összeg? Mitől függ, hogy mennyi az éves díj?


Előre is köszönöm a segítséget.



2019. márc. 28. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

"Mitől függ, hogy mennyi az éves díj?"

A jármű típusától, évjáratától, teljesítményétől, a szerződő nemétől, életkorától, lakhelyétől, kártörténetétől, a jogosítványszerzés óta eltelt időtől, a szerződő többi szerződésétől, ilyen-olyan klubtagságoktól és még milliónyi paramétertől, amire kedvezmény járhat. Képtelenség mindent felsorolni.

Nekem az éves 131.000 Ft soknak tűnik, de hála az égnek nem csak egy biztosító foglalkozik KGFB-vel, évfordulóra köthetsz új szerződést, ami lehet, hogy olcsóbb lesz.

2019. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%
Budapesti huszonévesnek teljesen reális. Kis faluban 40 év körül a 30 is sok. Mondjuk lehet, hogy a cabrio jelleg is feláras.
2019. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Menj ki németbe nézd meg ott mennyi és utána kérdezd meg újra, hogy sok-e

Amúgy nekem nincs 50 egy evre igaz kicsit kisebb a kobcenti

2019. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Írd anyukád nevére a kocsit ;)
2019. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
6%
Ha sokallod ott van a netrisk azt nezz utana van-e olcsobb
2019. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Sok bizony, de mindig az vigasztal, hogy mennyi Németben, vagy Ausztriában a biztosítás. Ami extrém túlárazott. SAjnos afelé terelnek, hogy mindenki minden autóját szülők, nagyszülők nevére iratja.
2019. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Leginkább az életkorodtól és a lakóhelyedtől függ a díj. És még sok más paramétertől is, de ez a legmeghatározóbb. Ha fiatal vagy és budapesti, akkor sokat kell fizetned. A negyed éves fizetési ütem is díjnövelő tényező. Éves utalással, vagy díjlehívással olcsóbb lenne valamivel.


Érdemes lenne utánanézni, hogy más biztosítóknál mennyit fizetnél és ha olcsóbb, akkor évforduló előtt váltani.

Én vidéki megyeszékhelyen lakom, 36 éves vagyok és 40.000Ft körül fizetek. De van olyan biztosító, ami 200.000-et kérne tőlem ugyan erre a biztosításra.

2019. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Lemaradt néhány fontos info:

-hány éves vagy?

-mióta van jogsid?

-hol laksz?


Példa:

-45 éves vagyok

-falun lakom

-a gép 85 kw

-23 éve van jogsim

-B02

Évente 42 000 ft.

2019. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Rossz hír:

Igen, lehet ilyen magas.

Jó hír:

Van rá esély, hogy akár csak újrakötéssel alacsonyabb legyen.

A fenti adatokat (és további hiányzó adatokat legelőnytelenebb értékkel) megadva netrisk szerint Postán 54eFt lenne az új éves díj.

Második helyezet: Union már 123eFt, Köbe 156eFt, stb...


Tehát tessék kitölteni pontos adatokkal egy alkusz kalkulátort és azonnal kiderül!

2019. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Mindenképpen kötök másikat. :)
2019. márc. 28. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!