Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri mélygarázsban parkolóhe...

Megéri mélygarázsban parkolóhelyet venni, vagy nem árt az autónak, ha mindig utcán parkol?

Figyelt kérdés

Most vennék újonnan egy Dacia Logan-t, és mivel ez lesz az első autóm szeretnék minél jobban vigyázni rá.


Budapesten lakom egy külső kerületben, de arra gondoltam, hogy a belvárosban veszek egy társasház teremgarázsában egy parkolóhelyet.


Mivel munkába úgyis tömegközlekedéssel járok, ezért nem lenne minden nap használva az autó. Csak mondjuk bevásárlásra, rokonok meglátogatására.


Mennyire éri meg egy ilyen beállóhelyet venni 4 millió forint körül? Az utcán nagyobb eséllyel lopják el, törik fel, huzzák meg, vagy mennek neki. Plusz még a környezeti viszontagságoknak is folyamatosan ki van téve (fagy, eső, hó).


Szóval szerintetek utcán parkolás a lakásomhoz közel vagy egy mélygarázban lévő beállóhely a belvárosban érné meg jobban?


2019. márc. 28. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a külső kerületben laksz és a belvárosban akarsz venni, az szerintem nem a legjobb.

Akkor ha bárhová menni akarsz autóval előtte mindíg villamosozol, vagy taxizol?

Én így biztos nem vennék, esetleg a lakáshoz nagyon közel csak, kb 5 perc gyaloglásra.

2019. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Nyugi, nem a te Daciádat fogják feltörni meg ellopni. Még újonnan sem éri meg a kockázatot. A garázs kb többet ér, mint maga a kocsi.
2019. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább Debrecenben nézzél garázst.
2019. márc. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Külvárosban laksz és belül vennél neki helyet? :) Minek...


Én is féltenék egy első autót mint a franc, de reálisan nézve az autók döntő többsége télen-nyáron kint van, aztán mégsem esnek szét 25 éves koruk előtt. Állj vele be úgy és olyan helyre, hogy ne nagyon tudják meghúzni, nem kell ehhez teremgarázs, elég ha egy kevésbé frekventált helyen lesz.

2019. márc. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp jót tesz a mélygarázs. Vigyázz rá és hidd el ő is vigyázni fog rád. De azért kényelmi szempontból a kiinduló helyem (lakhely) közelében keresnék neki.
2019. márc. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha van 8 milliód (autó+garázs), akkor miért nem egy normális autót veszel inkább?


Ellopni nem ezt fogják, garázsban is meghúzhatják, bár tény, hogy egy kicsit kisebb az esélye, viszont a házad előtt ki tudod figyelni, hogy melyik autók mellé állj, amik nincsenek körbekarcolva. Így közel a mélygarázsos szintre tudod csökkenteni a kockázatot. Az autó külsejét nem fogja számottevően megviselni magában az, hogy kint áll, nem 20 éves fakuló, kopott lakkú lemezekről van szó. Úgyis az lesz a vége, hogy kint fog állni. Mert nem fogsz elbuszozni fél-egy órát az autóért, hogy elgurulj vele a tesco-ba, felcuccolj, aztán visszavidd és újra buszozz.

Egy dolog nehezíthetné a mindennapjaidat, az a jégkaparás télen. De nem használod minden nap, így ez sem játszik.

2019. márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem az utcán állás árt az autónak, hanem a sok gyökér aki neki tolat, végigkarcolja, ellopja
2019. márc. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ötletnek nem rossz bár én biztos hogy olyan helyen vennék vagy bérelnék garázst ami 5 percnél nem tart tovább
2019. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztos nem vennék mélygarázst. Miért nem bérelsz inkább?
2019. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van ára!

Külső kerületekben fel ennyiért is van garázyhely.


Azt én se értem mért jobb a belvárosban vanni, mint ott ahol laksz. Én bérelek ilyen helyet. A házban nincs ahol lalkom, csak attól 10 percnyi gyaloglásra. Viszont napi munkába járáshoz én sem használom az autót, csak hétvégén kétszer 250km-re megyek vele. Így annyira nem gáz, hogy heti egyszer el kell gyalogolnom az autóért.

Szerintem jobb, mintha az utcán állna. Nem tűzi a nap, nem veri a jég, nem ázik minden esőben, hóban. Nincs szemelőtt. Mégsem férnek hozzá annyian, mintha kint állna az utcán. Szóval nekem megéri havi szinten azt a pár ezer forintot.

2019. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!