Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2HTP 40kW 2005 Skoda Fábia,...

1.2HTP 40kW 2005 Skoda Fábia, mi az ideális fordulata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szinte biztosan hülye kérdés, de nem akarom megölni a kocsim motorját.


Ennek a kocsinak mi az ideális fordulatszáma, és melyik az ideális "váltós" fordulata?


Az alapgáz 1000 környékén van. Városban és négyesig, ha tartósan valamelyik sebességben kell lennem, akkor olyan 2000-2200 környékén járom.

Azt észrevettem, hogy 2000 alatt nem szeret, olyankor mindig vissza is kell váltanom.


A határban járom 100-al 3000 fordulaton.


Mikor megvettem annyira nem gyorsult, és 3000+ fordulaton meg is akart halni, de az utóbbi időben, ha nem is egy versenyautó, de már fürgébb, és gyorsuláskor a fordulat is már pikk-pakk felmegy 3500+-ig,


A kérdés tehát ismét, hogy mi a minimális, ideális ill. maximális fordulat, amivel érdemes menni?

Városban és határban egyaránt.



2019. márc. 29. 06:20
 1/5 anonim válasza:
42%
Mennyiért vetted?
2019. márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Benzines autó...A 3000 fordulat már sokkal jobb mint a 2000. Amúgy ne kínozd alacsony fordulattal,mert sokkal rosszabb neki
2019. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos valami spórolós használta előtted, aki sosem pörgette és el volt lustulva.

Én rengeteget mentem 1.2-es autóval (nem Fabia), és megtanultam, hogy hogy kell egyszerre spórolósan és haladva is vezetni.

2000 alá sose engedd, tartós haladásnál sem. Mindig 2000-2500 között legyen a fordulat, persze ha nem mész 80-nál gyorsabban. Gyorsításnál 3000-ig pörgesd, ott váltsd el, kivéve mikor nagyon haladni akarsz, akkor mehet bármeddig.

A fogyasztás ráájöttem, hogy nem fordulat, hanem jobblábfüggő. Én hajlamos voltam úgy gyorsítani, hogy minden gyorsításnál szinte padlóig nyomtam a gázt, alacsonyabb fordulaton is. Haladás nem volt, cserében sokat fogyasztott. Utána tanultam meg (minden autóval így van), hogy fokozatosan, lineárisan kell nyomni a gázpedált, és akkor lesz takarékos, egy litert is tudok így spórolni 100 kilóméteren.

Autópályán is mentem vele, 120-nál gyorsabban nem erőltetem, nekem akkor pörgött 3800-at. Az már bőven sok hosszú távon.

2019. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "az ideális fordulatszám".


Különböző üzemállapotokban más és más az ideális.

Pl. álló helyzetben alapjáraton 800 rpm az ideális, de mondjuk egy emelkedőn előzéskor 5000-6000 rpm az ideális, mert különben a szembejövő kamion széttrancsíroz. Jó, ezek elég extrém példák, de pl. egy enyhe lejtőn 1700 körül tök jó, míg megpakolva egy nagy emelkedőn nem engedném 2500 alá.


Ha az a kérdés lényege, hogy hol fogyaszt a legkevesebbet, akkor arra általánosságban annyit lehet mondani, hogy alacsonyabb fordulatszámon kevesebbet fogyaszt.

Nyilván ez csak addig igaz, amíg nem szenved a motor és nem kell neki padlógázt adni.


A padlógáz sosem takarékos, mert olyankor túldúsítja a keveréket, ami azzal jár, hogy a hatásfok romlik, a teljesítmény nő.

2019. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a pozitív! :)
2019. márc. 29. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!