Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért veszítik a Renault-ok...

Miért veszítik a Renault-ok ilyen tempóban az értéküket? Avagy más kocsik miért tartják ilyen jól?

Figyelt kérdés

Használtautókat nézegettem és szembe tűnt egy Renault, illetve egy Honda. Mindkettő jó állapotú és felszereltségük is hasonló volt, mindkettő légzsákkal felszerelt, klímás, 1,4-es benzines motorral, pótkerékkel, ködlámpával. Igaz, a Hondában volt fűthető ülés, illetve elektromos tükör. De ezektől eltekintve majdnem ugyanaz a felszereltsége.

A Renault Thalia 2004-es volt 125 ezer km-el, a Honda Jazz 2005-ös 131 ezerrel. Ehhez képest a Thalia 700 ezer forintért volt hirdetve, a Jazz pedig 1,3 millióért.

De már más autóknál is észrevettem, hogy a hasonló felszereltségű autók közül mindig a Renault lesz az olcsóbb. De ezt mi okozza? Miért nem tartják olyan jól az árukat mint más kocsik?


2019. márc. 30. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A Honda kicsit túlértékelt, különösen a Jazz itt Magyarországon.
2019. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A megbízhatóságot árazza be a piac. Többen vágynak egy megbízható, jó autóra, amire keveset kell majd költeni. Mivel nagyobb a kereslet rá, drágábban adják.
2019. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Mert a francia kocsik egy lyukas garast nem érnek ingyen se kellenének. Bár az is tény, hogy a Hondák tényleg kicsit túl vannak sztárolva itthon.
2019. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl: régebben autóvásárlást terveztem. Meglepődve láttam, hogy az extrás Peugeot 206 ugyan annyiba kerül, mint a full fapad régi Swift. Ugyanazzal az évjárattal és állapottal. Gondoltam akkor inkább a Peugeot - ot veszem meg, mégse egy csöves Suzuki. Bár csak ne tettem volna. Mindig volt valami baja, egy kisebb vagyont költöttem rá. Hát ezért olcsó a Peugeot, Renault, citroen és még talán az alfa is.
2019. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

használt korában már tényleg annyi a kocsi ára, mint az értéke.

a presztizs elhalványul, a megbízhatóság és a praktikum felértékelődik.

a thalia olyan mint a régi swift, csak több vele a baj.

a hondák szívós kis jószágok.

2019. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Thaliat nagyon sokan rondának tartják (szerintem semmi baja) és az direkt egy olcsó, családos autónak készült.

A Honda Jazz pedig egy Totalcar-os autókereskedő (?) nagy kedvence, ezért itthon sokan imádják. Meg hát a Hondának nagyobb a presztizse, a francia autókat pedig sokan a mai napig érzelmi alapon utálják.


Ha mindkettő ugyan olyan állapotban van, akkor én már csak a mérete miatt is a Thalia-t venném, pláne hogy ennyivel olcsóbb. De ha neked nem számít a használható méretű csomagtér, akkor tök mindegy szerintem.

2019. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szecessziós Vájling ***** válasza:
82%

1) Azt sikerült kibogarásznod, hogy a Jazz azonos felszereltsége magasabb áron megy, de azt már elfelejtetted megnézni, hogy a belépőmodell listaára új korában is több, mint fél millió forinttal magasabb volt (Thalia 2005: 1.990.000 forint, Jazz 2005: 2.660.000 forint). Ennek tükrében már mindjárt nem akkora az értékvesztésbeli különbség, mintha csak magában a használt árakat néznéd - sőt, új korában a Jazz egy túlárazott japán pléhdoboznak tűnt, míg a Thalia egy kifejezetten jó ajánlat volt.

2) A használt autó piac első sorban márkákat áraz be, s nem típusokat, műszaki megoldásokat, szervizköltséget, de legkevésbé sem megbízhatóságot. Ha a Renault fogta volna és átcsomagolja a Jazzt a saját emblémájával, annak ugyanúgy Renault-s értéktartása lenne. Lásd a Toyot-PSA együttműködésben készült kisautókat, amelyek közül a Toyota Aygo sokkal drágábban megy, mint egy Citroen C1. Vagy mikor a Daewoo típusokat elkezdték Chevrolet márkanév alatt forgalmazni, szintén felment az értéktartásuk.

3) 2004 tájékán még közel sem volt annyira globalizált az európai autópiac, mint ma. Egy japán, koreai vagy amerikai autóra nem tudtak olyan jó ajánlatokat tenni a kereskedések, mint egy európaira, a Toyotának, Hondának vagy Hyundainak ezért sokkal kisebb volt a piaci részesdése. A használtautó vásárlókat ilyen történelmi összefüggések viszont nem igazán érdeklik, ők ugyanazokat a márkákat keresik, mint az új autó vásárlók. Viszont ha kevés eladott autóra sok érdeklődő jut, az felnyomja az árakat (nem tudom ez érhető-e, de használt autó gyártósorokat nem lehet létesíteni, annyi van, amennyit anno eladtak, több már nem lesz).

4) A márkapresztízst kb. végtelen számú tényező befolyásolja a gyártó országgal kapcsolatos sztereotípiáktól (Made in Germany) kezdve a felhasználókkal kapcsolatos feltételezéseken át (Nissan a nők autója) egészen olyan tényezőkig, hogy például milyen színekben reklámozz a cég a típusait (észrevettétek, hogy újabban a Mazda minden felületen "Soul Crystal Red" fantázianevű vörössel igyekszik marketingelni magát? gyakorlatilag védjegyükké vált). Ilyen az is, mikor például kiderül, hogy a felső vezetés évekig hazudozott meg csalt - a VW botrány beütése óta a Volkswagenek is kb. a Renaultval kerültek egy értékvesztési kategóriába, holott pár éve még ők is inkább a Hondával, Toyotával voltak egy kalapban. Nem lettek az autóik semmivel sem megbízhatatlanabbak, csak ciki lett VW-vel járni. Bizonyára a Renaultnak is megvan a maga keresztje vagy amit a társadalom hisz róla, én nem szeretnék ezek valóságtartalmának kutatásában elmélyedni, maradjunk annyiban, hogy most nem menő a márka.

2019. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy Honda szerintem is értékesebb mint egy Renault!


Az viszont már más kérdés hogy ki mennyit enged az árból, a Renault lehet hogy egy forintot sem, a Honda lehet hogy 200 ezret is...

2019. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!