Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszabb út után fura szaga...

Hosszabb út után fura szaga van az autónak? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

1.3-as benzines Škoda Felícia, évek óta csak maximum napi 40 km volt vele menve, nem volt nagyon "edzetve". Én vettem magamnak új autót, ezt 2 éve a fiam használja.

Ő is csak munkába meg vissza jár vele. Tegnap volt vele hosszabb úton (kb 250-300km) mondtam neki hogy autópályán kicsit adjon a pitsájára az autónak, előzéseknél kicsit húzassa meg, had égjen ki belőle a sok lerakódott szenny. Tegnap amikor haza ért említette hogy amikor megállt a ház előtt este már érezte. Nem a motortól jön, valahonnan az autó aljáról hátulról.

Ma haza jött munkából akkor is érezni lehetett kicsit, de nem olyan égett szag. Olyan forró és fura, nem tudom leírni, talan kicsit olaj szagú.


A hűtővíz és az olaj rendben van.

Lehet attól van ilyen szaga hogy tegnap meghúzatta jópárszor, és kiéghet belőle a lerakódott szenny?



2019. ápr. 3. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy begyulladt a katalizátorban vagy a kipufogó dobban lerakódott korom. Ettől képes a kipufogó akár felizzani és ilyenkor aztán lesz mindenféle szaga. Idővel majd megszűnik.
2019. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet az is amit az 1. írt, de lehet akár fék szag is.

Egy kicsit pontosítanod kellene hogy honnan jön a szag.

Kuplungszag esetleg?

2019. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem fék és nem is kuplung szag. Mindkettő szagát ismerem de ez egyikre sem hasonlít. Pontosa nem tudom megállapítani hogy honnan jön, valahonnan hátulról és az autó aljától.
2019. ápr. 3. 22:11
 4/6 anonim válasza:
Ez csak egy tipp, de a váltórúd, ami magából a váltóból kijön, eléggé alúlra rakták, egy szimering választja el a külvilágtól az olajat, nem ott könnyezik, ami rácsöppen a forró kipufogó csőre? Esetleg a fagyállónak is érdekes szaga van amikor forró dologgal érintkezik, motorból lévő kihajtásoknál szimeringeket nézd meg.
2021. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek majdnem kicserélték a turbó feltöltőjét egy bizonyos kellemetlen szag miatt. Biztosan az olaj rácsöppen és ráég.

Egy szerencsétlen macska teteme okozta a különös szagot. Nagyon sokba került a javítás. A szerelő mégsem volt boldog. Nagyon undorítónak tartotta a problémát.

Ebben az esetben nem lehet valami kisebb rágcsáló teteme?

2022. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy milyen régi a kérdés.

Már biztosan megfejtetted a problémát.


Áruld el nekünk is mi volt az oka?

2022. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!