Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erősen megnőtt a hűtőfolyadék...

Erősen megnőtt a hűtőfolyadék szintje az autóban. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Van egy Renault Clio-m,11 éves100000 km-vel. Amikor megvettem a hazautón felvillant a motor hiba lámpa (narancssárga). Elvittem olajcserére stb. , ahol mondták hogy lehet hengerfejes az autó vagy korábban csak rövid távon használták a motor soha nem melegedett fel rendesen, de törölték a jelzést tehát nem volt a mai napig. Ma én is nagyobb tempóban haladtam a városi forgalomban. Ekkor dobta fel újra a hibalámpát. Ezt követően ellenőríztem az autót mikor feltünt, hogy a hütőfolyadék szintje erősen megemelkedett. Hengerfej hiba jelei nem észlelhetőek az autón.
2019. ápr. 4. 18:35
 1/5 Dörmögő ***** válasza:
Talán csak a hőtágulás miatt nőtt meg. Ha nincs benne olaj akkor szerintem nincs gondod a hűtő oldalon.
2019. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A diaggal mit olvasott ki a szerelő? Mi volt a check engine oka?

A nagyon megnövekedő hűtővízszint a kiegyenlítőtartályban levegősödés miatt is lehet.

Ha hideg- meleg állapot között nem csak mm- ek vannak, hanemmondjuk 3-4 cm, akkor levegős a vízkör.

2019. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez eddig rendben van, de az összefüggés is furcsa nekem, hogy a motor hiba jel felbukkan és a hűtővíz mennyisége erősen megnő! Esetleg ha tényleg csak a korábbi rövid távú használat miatt van ez akkor orvosolható ha sűrűn elviszem hosszú útra?
2019. ápr. 4. 20:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem olvasott ki semmit, csak jelezte hogy talán ez vagy talán az a baja. De egy érdekes szerelő volt mert a nívó pálcát sem helyezte vissza, hanem a motortérben alul találtam mikor ellenőrízni akartam, hogy egyáltalán kicserélte az olajat. Szóval az a szerelő műhely számomra leírta magát.
2019. ápr. 4. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy jó szerelő aranyat ér. ;)
2019. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!