Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Dunaföldvár után Solt...

Üdv! Dunaföldvár után Solt irányàba 3.5T felett a mérlegállomásra mindenkinek ki kell menni?

Figyelt kérdés

Tehát teherautóval ki kell menni, vagy csak ha kiintenek.

Tegnap jártam arra személyautóval és nem volt egyértelmű számomra, hogy ott mi a helyzet.


2019. ápr. 5. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ott nem int ki senki, tehát igen. Tábla is jelzi világosan, sőt ledes kijelző is szokott világítani, hogy kötelező súlymérés van.
2019. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 egySanyi ***** válasza:
58%
Sűrűn járok arra személlyel, de biztosat én se tudok. Szerintem a mérleg előtt úgy 1 km-re van egy másik mérleg az aszfaltba beépítve, ha valaki gyanúsan nehéz akkor a felvillanó táblákkal jeleznek neki, hogy irány a főmérleg. Pályákon is ilyen elven megy, mindenki áthajt az előmérőn és aki gyanús azt kiintik. Mondjuk engem már intettek ki azért is, mert nem 50 alatt mentem hanem 55 körül a rám mászó kamionnak köszönhetően, de ha nincs meg ott a 30m követési távolság akkor is kivisznek.
2019. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a második válasz a hihetőbb, ugyanis ott semmilyen ledes jelző nem jelzett, pedig előttem egy kamion ment(nem ment be az állomásra) és egyáltalán nem is egyértelmű, hogy kinek és mikor kell kimenni mint pl az M5-ön Lajosmizsénél.
2019. ápr. 5. 15:29
 4/9 egySanyi ***** válasza:
79%
Annyi a különbség a mizseihez képest, hogy itt az előmérő még a főúton van a mizseinél meg a lehajtón ezért terelnek le ott minden teherautót a pályáról és ezért rakták ki a pályára a lehajtó elején a teherautóval behajtani tilos táblát. Dunaföldvárnál nincs teherrel behajtani tilos tábla kirakva a főútra ezért akit az előmérőnél elengednek (nem hívják ki) az mehet egyenesen a főúton. Érthető is ez a logika különben időnként tumultus alakulna ki akár még a főútra is kiérhetne a vége.
2019. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi az infót. Jó tudni, ha esetleg arra járnék teherautóval.
2019. ápr. 5. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom, hogy csak a Lajosmizsei pont a kötelező, mivel már csak az tartozik állami kéz alá. Vagyis nem kötelezhetnek rá. A többi csak fakultatív.

Egy LKW fahrer. De ez nem biztos. Én mindegyikbe kimegyek ettől függetlenül.

2019. ápr. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 egySanyi ***** válasza:
Nem tudom mennyire fakultatív, de. Ma (húsvét hétfő) 18 óra körül jártam arra személlyel és pont előttem villant be egy kihívás, kb. 200m-re mögöttem lehetett egy nagyobb jármű és ki is ment a mérlegre. kiírták neki a rendszámát meg jelezték az irányát, hogy jobbra ki kell állnia a mérlegre.
2019. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én azóta egy hete csütörtökön jártam arra 18 tonnás teherautóval üresen, mentem 2 kamion után, de senkinek nem villant és egyikőnk sem ment ki. Szerintem ha mindenkinek ki kellene menni, arról már eddigre tudnék.
2019. ápr. 22. 21:25
 9/9 egySanyi ***** válasza:
Csak annak kell kimenni aki az előmérőnél nehéznek bizonyul és neki időben ki fogják írni a rendszámát is.
2019. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!