Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mattult a fényszóró, gyári...

Mattult a fényszóró, gyári hellát vagy depo, tyc is mehet helyette? Mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, amit írtam.

Mattult a fényszóró.

2 depo fényszóró ára 39 000,-Ft

2 tyc fényszóró ára 46 000,-Ft

2 hella ára 102 000,-Ft

MI a különbség köztük? Érdemesebb a drágát megvenni?

Hella felé húz a szívem, annak lehet csodaszép fénye lenne.


2019. ápr. 9. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A Depo és a TYC Tajvani utángyártó cégek, talán a TYC egy kicsit jobb minőségű. Ezek használattól függően 3-4 év után bemattulnak, silányabb minőségű műanyagból vannak, könnyen törnek a fülek meg a belső foncsor tartó patentok.

A méretpontossággal is szoktak gondok lenni és a vetített fény rajza sem mindig tökéletes.

A Hella gyári minőség.

2019. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hellát venném én is. Nem egy-két évre veszed, így ha úgy vesszük az a pár tízezer forint nem nagy különbség.
2019. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Lehetne mérlegelgetni, kérdés az autód értéke is, megéri-e még bele jobb minőségű és drágább alkatrészeket tenni. Valószínűleg pár évig biztos elmenne a Depo és a Tyc is, úgy tudom hogy annyira nem sz@rok amilyen olcsók. De én elvből nem veszek gagyit, ha már nincs pénzem normálisan fenntartani az autót akkor eladom és felülök a buszra. A puszta létezése is irritál ezeknek az utángyártott vackoknak. Szóval az én választásom a Hella. Megjegyzés: amit Hellaként az autóalkatrész kereskedelemben kapsz, az sem "gyári Hella" ahogy a kérdésben írod, legfeljebb gyári minőségű.

Gyári alkatrész csak olyan lehet, amin az autógyár emblémája, cikkszáma stb. szerepel. Általában bele van öntve a műanyagba, de legalább egy matricán vagy etiketten szerepel. Ennek hiányában hiába Hella, az már nem gyári hanem végülis ugyanolyan utángyártott mint a Depo, csak mivel a Hella gyári beszállító is, valószínűleg jobb minőségű a termék. De önmagában attól hogy Hella, még nem lesz gyári az elem, ahhoz a gyártó emblémája is kell a Hella jelzés helyett vagy mellett.

2019. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézz körül a neten én azt javaslom :)

Nekem is cserélni kellett mind2-öt miután össze tört..

Kértem árajánlatot a hellától

48800ft/db raktáron nem volt,így 2,5 hét a várható szállítási idő vagy gyors szállítás 4.500 Ft+ÁFA/4 munkanap

Ha előreutalok akkor a legolcsóbb 2680ft a posta (személyesen nem tudom átvenni,mert se pest se pápa nincs közel)

2,5 héttel számolva meg olcsóbb postával 100280ft

Vagy ahogy azt már tettem más alkatrészeknél is, megrendelem egy német webshopból ahol gyári cuccok vannak szóval a 2 gyári lámpa+posta átszámolva 81508ft és 5 munkanapon belül mindig ideért amit rendeltem

2019. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3

Így van, de gyakorlatilag nagy valószínűséggel ugyan abban a gyárban készült, ugyan az az alkatrész mindkettő.


Mikor nekem kellett fényszórót venni, volt "gyári" és volt Hella. Más utángyártott nincs is. (Kenyerkövetős xenon fényszóró.)

A Hella jelenleg 110.000Ft/db. A "gyári" 220.000/db. A különbség annyi, hogy "gyáriként" az autóm márkajelzésével ellátott dobozban kapom, a másik meg Hellás dobozban jön. Magán a lámpatesten csak Hella feliat van, akár gyáriként, akár Hellaként veszem.

Nekem csak a kartondoboz nem ért meg ekkora felárat. Egymás mellé rakva a régi és az új lámpát, látszólag semmi különbség nincs. Ugyan azok a felitratok vannak mindkettőn.

2019. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Depot tettem bele. Soha többet.

Éjjel semmit nem látni.

2019. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!