Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulásnál mennyinél engedit...

Elindulásnál mennyinél engeditek fel a kuplungot?

Figyelt kérdés

Most tanulok vezetni,és amikor elindulok nagyon felpörgetem :D kb mekkora fordulatnál engeded el a kuplungot?

benzines autó


2019. ápr. 13. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A képlet egyszerű.

Nekem az oktatóm nagy kujon volt.

"Olyan az autó mint egy csaj, először éppen érintsd meg, aztán jól markolj rá".


Ezzel kifejtette, hogy a kuplungot addig engedjük amíg el nem kezd fogni, amint fogni kezd kis gáz és engedhetünk rá még egy keveset és az autó elindul.

Tipp : ismerőssel kimentek egy kihalt rét, vagy ipari parkolóba és ráértek ezt gyakorolni.

2019. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs erre konkrét recept. Kis gázt kell adni. 1200-1500-as fordulat bőségesen elég, majd ha elindul az autó, onnantól lehet tovább nyomni, miközben a kuplungot teljesen felengeded. Tulajdonképpen azt kell megtanulni és ahhoz kell egy kis gyakorlat, hogy a jobb lábadat tudd nagyon finoman, összhangben a bal lábaddal mozgatni. De fülre is hallod egy kis gyakorlattal, mikor már nem alapjáraton pörög a motor, de még nem is bömböl.
2019. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Ha gurul az autó, akkor már szépen, finoman fel lehet engedni a kuplungot. (Ha leugrasz róla sem fullad le a legtöbb, csak ránt egyet, ezt azért kerüld.)

Fordulatszámot meg szerintem kifejezetten ártalmas nézegetnie egy kezdőnek. Ha nem nyomod a gázt, csak alapjáraton jár a motor, akkor is el lehet indítani a kocsit csak a kuplung felengedésével (a benzineseket is), persze ilyenkor sokkal finomabban kell csinálni.

2019. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!