Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorra szeretnék jogosítványt...

Motorra szeretnék jogosítványt lerakni. Hol kéne kezdenem? Érdemes párhuzamosan csinálni az autóssal?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és szeretnék motorozni, és az ehhez szükséges vizsgát lerakni. Most csináltam meg az autós elméletit 66 ponttal másodjára, most fogom felhívni az oktatót és egyeztetni első órára. Érdemes lenne most egyből foglalkozni a motoros dologgal is? Kell külön kresz vizsga? Vagy inkább elöbb autós aztán motoros? Olvastam dolgokat hogy A1 A2 de őszintén szólva nem értem hogy ezek mire utalnak. Nem robogóra szeretnék hanem hagyományos motorra. Illetve megköszönném ha adnátok tanácsot milyen motort kéne vennem első motornak nektek milyen volt stb... Most mindenképpen lefogom rakni autóra. Az én elképzelésem az az hogy délelött autóval vezetek délután motorral, tegyük fel hogy meglenne rá a keret...

2019. ápr. 17. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, haver! Nagy csalódások fognak még érni ezzel kapcsolatban!
2019. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Itt kb. mindent leírtak a kategóriákról:

[link]

Szerintem előbb vizsgázz le autóra, utána vegyél egy 50-es motort/robogót, azzal alapszinten megtanulhatsz motorozni, aztán indulj el A1-re, vagy várd meg robogón a 24. életévedet, akkor már nem kell A1,A2, hanem vizsgázhatsz már korlátlanra.

Robogóról előbb csak max. 250-es motorra ülj át akkor is, ha rögtön korlátlanra vizsgázol. Ha A1-re mész, akkor meg úgyis 125 köbcentivel kezdhetsz.

Kell külön kresz vizsga.

Én még 1989-ben vizsgáztam, akkor már 16 évesen lehetett korlátlan A jogsit szerezni. Persze akkor még nem is voltak elterjedve a nagyteljesítményű motorok. Én Simsonnal kezdtem 13 évesen, 18 évesen ültem át egy 250-es ETZ-re, de feltételezem, hogy nem ilyenekkel szeretnél motorozni.

Vannak motoros oldalak, ahol kategóriánként összeszedték a legjobb választást. Pl.:

[link]

2019. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tessék.

[link]

2019. ápr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Annyit pontosítanék a válaszodon, hogy a kérdező mehet A2-re, hisz 20 éves. És akkor 22 évesen mehet A-ra.


Kérdező:

Külön KRESZ-t kell tenned. Sőt, ha utána a KRESZ vizsgától számítva nem egy éven belül csinálod a következő motoros jogsit (mondjuk A2 után 24 leszel és elkezded az A-t), akkor megint kell KRESZ vizsgáznod. Én is így csináltam, 3-szor voltam vizsgázni 2014 és 2018 között (B, A2, A). A-t csak 24 évesen csinálhatod, vagy 2 éves A2 gyakorlattal.


Nem tudhatjuk helyetted, hogy érdemes-e, te tudod az időbeosztásod, anyagi kereted meg a prioritásaid. Ha van sok szabadidőd, felesleges 80 ezred (utána motorra meg védőfelszerelésre még minimum 6-800 ezer), akkor akár csinálhatod egybe a B-t meg az A2-t. Ha nem vagy 100%ban biztos abban, hogy motorozni akarsz, akkor inkább csináld meg a B-t, vegyél egy 50 köbcentis valamit és használd egy szezont (ehhez is kell kb 2-400 ezer, robogó 150-250E meg néhány védőruha 50-100E). Esetleg próbálj ki egy nagyobb motort valami vezetéstechnikai tréning keretén belül.


Ha biztos vagy benne, akkor mehet az A2, akár B mellett is, ha időd stb engedi. Én pl onnan voltam biztos a motorozásban, hogy előtte sokezer km-t bicikliztem, illetve imádok szabadabban utazni (pl elstoppoltam Norvégia nyugati végéig stb). Azaz teljesen magabiztos voltam, hogy motorozni akarok és azóta sem bántam meg, kb 30 ezer km után. Ugyanakkor tudok olyanról is, aki 1 szezont motorozott, aztán soha többet, mert veszélyes / drága / mégsem tetszik neki stb. Azonban én 20 évesen fejeztem be a B-t, 21 évesen az A2-t, 23 évesen az A-t. Azaz nem egyszerre csináltam.


Motorral kapcsolatban nem tudunk tanácsot adni. Nem adtad meg sem a stílust, sem a pénzkeretet, sem a céljaid, sem a testi adottságaid, sem az egyéb preferenciáid. Úgyhogy kb 15 oldalt kéne írnunk, ha mindenre ki akarnánk térni.


Én 125 köbcentin kezdtem, de városon kívülre az kevés. 250-est tartom az ideális kezdőmotornak a legfontosabb általános szempontok alapján mérlegelve (költség, súly, biztonság, gyorsulás, fenntartás, alkatrészek ára, motor engedékenysége stb).

2019. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!