Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tolatáskor visító nyikorgó...

Tolatáskor visító nyikorgó hang mitől lehet?

Figyelt kérdés

Amikor tolatok az autóval,néha erős,néha pedig enyhébb nyikorgást hallok a hátsó kerekektől.

Pontosan nem tudom melyik oldalt,az egyik odalon nem rég cseréltem fékbetétet,jól bezsíroztam a féknyereg csúszkákat,de a hiba nem szünt meg.Lehet,hogy a másik odalon lehet a probléma.Esetleg a másik oldali féknyereg csúszkák szárazak lehetnek,és attól adja ki ezt a nyikorgó hangot? Vagy a fékbetéttel lehet gond? A másik oldalt még nem szedtem szét,a fékbetéten még bőven van anyag,ezért tanácstalan vagyok,vajon mitől lehet ez a hang.

Sokszor kellemetlen,amikor a bolt parkolójából tolatok ki,és nagyon hangosan hallani lehet a nyikorgást.

Az autót nem rég vásároltam,és már a vásárlás utáni nap észleltem ezt a hangot.

Legtöbbször balra tolatáskor hallani,de van amikor egyenes tolatáskor is előjön (ezt a ritkábbik eset)



2019. ápr. 20. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Rátolattál a macskára. Máskor figyelj oda.


Amúgy valami ilyenkor el van görbülve vagy vetemedve. Azért csak az egyik irányba hallod. Valószínűleg nemcsak tolatásnál nyikorog, de rendes sebességnél túl gyorsak a nyikkanások, és nem veszed észre, meg nem is figyelsz annyira oda.

2019. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:D :D

Köszi,énis valami ilyesmire gondolok,csak tudnám mi lehet elvetemedve.

2019. ápr. 21. 00:08
 3/5 anonim válasza:

MIlyen autóról van szó?

Hátul dobfékes?

2019. ápr. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az már alap hogy féket párban javítunk vagy teszünk rendbe.

De ha balra kanyarnál csinálja akkor első keréknél lesz a hiba.

2019. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy hatulrol jon a hang.

Tárcsafékes az auto.

2019. ápr. 21. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!