Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire problémás autók a...

Mennyire problémás autók a 4-es Golfok?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, 1,5m Ft a keretem, max 900e Ft-ig szeretnék egy 1.6-os benzines ferde hátút, hogy maradjon a papírozásra és szervizre. Nyilván az ilyen idős autóknál már erősen jelen van a rozsda, a legtöbbje széthajtott, kevésbé szervizelt, megviselt, és visszatekert darabok. De mégis mi az amire érdemes odafigyelni, menyire költséges a szervizelése, fenntartása? Esetleg más alternatíva?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2019. ápr. 22. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt Golf IV-m, 900.000-ért patika állapotú 1.6-ost kapni. De ha ennyi a keret, akkor én 1,2-ért vennék inkább egy Golf V-öt, vagy Astra H-t. Ilyen idős korban már sokat jelent a generációváltás, kevésbé rohad, újabb konstrukció stb stb.

Egyébként a Golf IV kategóriájában nagyon jó autó. 1.6 16v motor sem túlzottan problémás. Rohadni is csak mértékkel rohad, ha jó az előélete (Bal eleső sárvédő kerékjárati ív teteje, küszöbök eleje, tető éle a szélvédő felett, csomagtér kilincs), ha ezeken a pontokon nincs nagy gáz, akkor oké az autó. Fenntartás nem vészes, bontottan minden van hozzá dögivel, szervizelés olcsó. Klímakompresszor még egy rákfene. Ha nem működik a klíma és csak gáz kell bele az eladó szerint, annak ne dőlj be. Kompresszor szeret tönkremenni, akkor cserés, nem javítható, bontott ismét egy szezont ha kibír. Amikor tönkremegy, telenyomja szeméttel a rendszert, lehet hűtőt is cserélni, meg átmosni a rendszert, a javítás rendesen megcsinálva úja kompresszorral, hűtővel egy százas...

2019. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted érdemesebb lenne picit hozzárakni, és nézni újabbat? Igazából láttam egy 1.6-os H astrát 1m-ért, elegance felszereltséggel ami még tetszik is.
2019. ápr. 22. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!