Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja ezt a tünetegyütt...

Mi okozhatja ezt a tünetegyüttest gépkocsinál? Hengerfej?

Figyelt kérdés

A VW golf 5-ös kocsim pár hete volt hengerfej javitáson, előtte fogyott belőle a hűtőviz és pár naponta utána kellett töltögetni, de amúgy rendben ment minden. A javitás után látszólag minden rendben volt, nem fogyott a hűtőviz, rendben ment a kocsi. A hűtőviz se a javitás előtt se utána nem folyt ki és nem csöpögött a kocsiból.


Ma az autópályán haladva a kocsi egyszer csak fehér füstöt/gőzt bocsájtott ki hátul, majd a piros hűtőviz lámpa elkezdett villogni és sipolni, a hűtőviz hőmérséklete meg elkezdett emelkedni.


Amikor megálltam a hűtőviz hőmérséklete 100-110 lehetett. A tartály üres volt, utántöltöttem. Szemből nézve a motor jobb oldalán, tehát nem a tartály alatt két kis hűtőviz folt jelent meg utána a kocsi alatt. Eddig innen nem csöpögött hűtőviz.


Miután lehült a hűtőviz megint megpróbáltam beinditani, de már alapjáraton is 90 fölött is folyamatosan emelkedett a hűtőviz hőfoka, pedig ekkor már tele volt a tartály.


Szerintetek mi okozhatja ezt? Kiújult és még rosszabb lett a hengerfej probléma? Vagy ez már valami komolyabb? Esetleg okozhatja más is?


Köszi.



2019. ápr. 23. 02:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a fűtést próbáltam bekapcsolni, de csak hideg levegőt fújt.
2019. ápr. 23. 02:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínű sikerült egy mekkmesterhez elvinned az autód, ha már szétszedte az idiótája, normálisan is összerakhatta volna.

Vagy nem húzta le rendesen a hengerfejet, és elszállt a tömítés, vagy.....azt nem írtad milyen motor, benzines ritkán reped, dízel elég sűrűn, vagy blokk, hengerfej repedés lett.

Én csak egy sima HF tömítés hibára gyanakszom, egy rutinos szerelő még csukott szemmel is normálisan megcsinálja.

(múltkor nálam is eltört egy hengerfej-csavar, úgy hagyhattam volna, de kiszedtem, szerencsére könnyen kijött, lehet nálad is hasonló történt)

2019. ápr. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Termosztát, vízpumpa.. vagy más.

Lehet csak keringés nincs a rendszerben, annak következtében nincs hűtés sem, de a hiba pontos megállapításához szerelő kellene, nem internetes jóslat.

2019. ápr. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

"autópályán haladva a kocsi egyszer csak fehér füstöt/gőzt bocsájtott ki hátul"


Szerelőhöz már elvitte, kis is babrált vele rendesen....


Termosztáthibánál ritkán jön fehér füst a kipufogóból....sosem értettem, ha valaki hülye valamihez, minek szól bele.

2019. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosabban mit takar a hengerfej javitás? Hengerfej felujitás vagy csak valamit "javitott" rajta?

Egyébként HF tömités a tippem.

2019. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jobb esetben HF tömítés, rosszabb esetben repedés valahol..


Ez majd csak akkor derül ki ha újra le lesz kapva a hengerfej.

2019. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!