Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A karosszériának mekkora...

A karosszériának mekkora szerepe van az üzemanyagfogyasztásban? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Egy peugeot 206-om van, 1.1-es motorral. Az összes utazásomat vezetem a spritmonitoron és hát összehasonlítottam másokéval. Az átlag 6.2-litert fogyaszt százon az enyém pedig 8.2-t. Arra gondoltam hogy ezen többletfogyasztást okozhatja-e az hogy a 2 első sárvédőm be van nyomódva és ezáltal mintha egy légbeömlő lenne 2 oldalt az ajtónál.(papírból van a karosszéria... jobb oldalt nekidőltem 1x és behorpadt egy 5 centit, másik oldalt meg vmi farok nekidőlhetett mikor parkoltam)

Nos: ezen 2 litert esetleg okozhatja ez a hiba?



2019. ápr. 24. 11:37
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
Biztosan nem ez okozza a tulfogyasztast...........vagyis inkább a többiekhez kepest túlfogyasztast!a fogyasztas amugy is nagyon sok osszetevős egyenlet szoval nem vonnek le ebbol hosszu tavu kovetkeztetst!egyebkent a spritmonitoron sem kell ám mindent elhinni,ami oda van irva....mert ott is van aki behazudja a V8-as ford mustangra a 8literes atlagfogyasztast.....
2019. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem attól van a 2 liter plusz fogyasztás. Még a két lehúzott oldal ablak sem eredményez ennyit.

Sok városi menetben még simán lehet 8 liter a fogyasztás.

2019. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A megnövekedett légellenállásod révén, biztos, hogy növeli a fogyasztást, de nem ilyen brutális mértékben! Talán legfeljebb 1-2 decit ha hozzátesz.

Lehet, hogy sokat használod az autót városban, rövid távokon. Az szépen hozzá tud tenni.

Én is vezetem minden autóm fogyasztását spritmonitoron és mindegyiknél szinte decire pontosan a nagy átlagot hozza. De hozzáteszem, hogy én hosszú távokat autópályázok. Ha minden nap városon belül a "munkahely-iskola, óvoda-teszkó-haza" köröket tenném biztos, hogy literekkel nőne a fogyasztásom.

2019. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!