Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy Porsche...

Mennyit fogyaszt egy Porsche Cayenne/Cayenne S illetve a Porsche Boxster?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mennyit fogyaszt egy Porsche Cayenne,Cayenne S illetve a Porsche Boxster? Megéri-e ezeket megvenni?

2019. ápr. 24. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
akinek megéri, azt nem érdekli, mennyit fogyaszt.
2019. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felszereltségtől, évjárattól függ. Nézd meg itt: www.fuelly.com
2019. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első kommentelővel nem értek egyet. Vannak Boxsterek, Cayenne-ek tökre elérhető áron, amit meg tud venni halandó ember. 3-4 Millióért már kapsz szépet, (Igaz régi) azért ez még nem az az árkategória ahol nem számít semmilyen költség.

Valóban nagyon évjárat függő. Minél újabb, annál jobb. Az újakban már elég korszerű motorok dolgoznak, és az új Cayennekből már van dízel is. (Amit személy szerint biztos nem vennék. Dízel motor egy Porschéba?...)


A Cayennről valamennyire tudok nyilatkozni.

Az első szériás 2002-2006, abba a sima Cayenne (3.2 benzin) is eléggé zabál, viszont alig megy. vegyesbe szerintem 12-14 alatt nemigen jár. Abból Cayenne S lenne az optimális. Azok olyan 14-16 literrel elvannak ha nem nyomod ki a szemét, és egész jól tud haladni. Városban azért ez több, 20-ba bele kóstolnak.

A Cayenne Turbo / Turbo S pedig kimondottan horror. Azok városban 25-30 at megeszik.

Az újabbak ennyire már nem vészesek. De tömegükből adódóan ezek sose fognak keveset fogyasztani.


A Boxsterek szerintem egyáltalán nem vészesek, már régiek sem. A Cayennel ellentétben ez egy tök pici, könnyű autó, könnyű mozgatni. Szerintem azok vegyesben elvannak 11-12 vel. Autópályán még kedvezőbb.


De ezeknél az autóknál a tankolás a legkisebb költség. Egy-egy javítás / szerviz elég zsebbenyúlós tud lenni a drága alkatrészek miatt.


Nem tudom mi a keret, és milyen árban gondolkozol, ezért a megéri-e megvenni-re nem tudok válaszolni.

A Cayenne az hömbölgős, kicsit tahó autó, jár is mellé előítélet rendesen. A Boxster pedig egy nagyon jó sportkocsi, ami már van elérhető áron is. Bár ezt általában második vagy harmadik "játszós" autónak veszik.


Végszó: Bármilyen Porsche-t veszel, mindig legyen tartalék tőke a szervizre, bármikor bármi beköszönhet, főleg a régebbi évjáratoknál :)


Üdv,

2019. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!