Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ-rendszer hiba (képpel,...

KRESZ-rendszer hiba (képpel, lentebb, please)?

Figyelt kérdés

[link]


Én is valószínűleg hülyeséget nyomtam be.

De azért megkérdezném: a személygépkocsinak elsőbbsége van,mivel jobbra van a tehergépkocsitól.

Nekem van igazam,és a KRESZ-rendszer bekakált,vagy nincs igazam,és elnéztem valamit?


2019. ápr. 24. 23:35
 1/10 A kérdező kommentje:

egyébként az autóssuli már közölte,hogyha találok ilyen hibákat(ez nem biztos hogy az,azért kérdezlek titeket),akkor jelezhetem,mert ők is rendelik az E-Learning rendszert egy cégtől.

Volt már rá példa,hogy hülyeséget dobott ki.

2019. ápr. 24. 23:37
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Lehet rosszul emlékszem, de szerintem a parkoló alsóbbrendű “útnak” számít, tehát ezért kell neki elsőbbséget adnia.
2019. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szövegezés jó, a zöld színnel kiemelt lehetőség, mint helyes válasz jó, de megtévesztő képet raktak bele... Mert az nem várakozóhely a képen, hanem egy út, ami mellett parkolóhelyek vannak kialakítva. Legalábbis lehet így is értelmezni a képet. A hivatalos vizsgaprogramban szerencsére ügyeltek erre is, így elvileg vizsgán ezt nem fogod tudni benézni.
2019. ápr. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Én is úgy tanultam a gyakorlati oktatáson, mint a belinkelt kérdésben a hetedik válaszoló írja. A képen kint van a P parkoló tábla, tehát egyértelmű az elsőbbségadás, a válasz jó. A való életben viszont sok olyan lesz, hogy van egy utca, zsákutca, amit gyakorlatilag mindenki parkolónak használ, de nincs kint tábla, ezért jogilag nem az, hanem jobbkezes utca. Nyilván ha onnan érkezel akkor érdemes elsőbbséget adni, mert neked nem valószínű, hogy megadják, viszont a gyakorlati oktatáson és a forgalmi vizsgán lassíts le, adj elsőbbséget ha jön valaki ha a védett úton jössz, mert jobbkezesnek minősül és csúnya bukás jár érte.
2019. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Régen tanultam kreszt és akkor egy csomó minden még nem volt benne, így nem tudom, hogy a várakozóhely különlegesnek számít e :)


Egyszerű logikával, ha én lennék a B, és ahonnan jövök, az egy zárt parkoló, akkor megadnám az elsőbbséget, mert "alárendelt útról" kanyarodok főútra. Ha ahonnan jövök, az egy utca, akkor a jobbkézszabályt részesíteném előnyben.

Minden bizonnyal a képen egy utca látható, mert zárt parkoló kijáratánál mindig van elsőbbségadás, vagy stop tábla.

2019. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jó a kép akkor ott a parkoló tábla háttal.

Úgy hogy elsőbbséget kell adni a kihajtó személyautónak a teherautó részére.

2019. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, csak szar a kép. A felső út, magasabbrendű mint a "várakozóhely".
2019. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszolónak +1, én is így tanultam/tudom is.
2019. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egyenrangú útkereszteződés, így a teherautónak van elsőbbsége. Amúgy ha vannak "bizonytalan" útkereszteződések, általában tesznek ki figyelmeztető táblát is (X-es tábla), ami jelzi, hogy a tőled jobbra érkező járművet el kell engedni.
2019. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!