Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Mercedesnek lehet akkora...

Egy Mercedesnek lehet akkora tekintélye, presztízse mint egy hasonló kivitelű (Sedan, Coupe) és nagyon hasonló árú Maseratinak vagy Bentleynek?

Figyelt kérdés
Olyan összehasonlításokra gondolok mint például Mercedes S Coupe (akár S63) vs Bentley Continental GT vagy Mercedes S osztály (akár S63) vs Maserati Quattroporte vagy Bentley Continental Flying Spur. A Mercedes tekintélyben felérhet ezekhez ha az áruk nagyjából azonos? Esetleg hasonló árú BMW vagy Audi felérhet hozzájuk?

2019. ápr. 25. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

A presztizs is pont olyan mint a szépség.

Egy fogalom ami nem megfogható és nem körül határolható.

Kinek ez kinek az.

2019. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Minőségben, luxusban nagyon sokak szerint az S osztály az etalon. Régen is az volt, és most is az.

Egy Bentley-t és egy Maseratit előbb megnéz mindenki az biztos, mert nem szokványos, nincs belőlük sok. Egy kezemen meg tudom számolni hány Bentleyt láttam edig Magyarországon az utakon. Merci meg BMW meg Audi (meg Porsche) pedig hétköznapi. Pláne itt Nyugat-Magyarországon ahol én lakom.


Másik szempont szerintem, hogy egy Continentalt sokkal nehezebben adsz el 3-4 év után mint egy Audit, Mercit, BMW-t. (Mert nyilván aki ilyet vesz, az nem fogja megtartani 15 évig :) )


A Maserati kicsit kilóg a sorból. Az inkább a sportosság felé hajlik, mint a kényelem. Olaszos. Kívülről nagyon szép, belül pedig olyan szinten van, mint a német márkák 10 éve... (kis túlzással) Az inkább ilyen hétvégi, játszós autó a gazdagoknál, első számú közlekedő autónak kevesen vesznek ilyet szerintem.


Presztízse mindegyiknek van, A Bentley-t és Maseratit talán picit többen azonosítják az űberluxussal.Én előbb megnézek egy 2005-ös 12 milliós használt Continental GT-t vagy Maseratit mint egy 70 milliós zsírúj S osztályt. Mert az egy picit uncsi... :(

A német márkákból vannak ugye a "polgári" verziók. (Nem AMG,nem M, nem S/RS). Ilyen olyan dízel motorokkal stb... Ezek teljesen beleolvadnak a hétköznapokba, fel sem tűnik ha eljön melletted egy ilyen. De laikusoknak még ezeknek a sportváltozata sem, mert annyi a különbség hogy 2 helyett 4 kipufogós, és van rajtuk optika. (Meg a hang)

Ezzel ellentétben A Bentley-nél Maseratinál ilyen nincs. Nincs 220 cdi Maserati, meg 180 turbó Bentley.

2019. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Egy autót az ember NEM tekintélynek vesz, hanem közlekedni :-)
2019. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%
Igazi tekintélyt tudással, ésszel, határozottsággal lehet elérni. Attól hogy manapság nyomott embereknek is telik luxus kocsira még senki nem fog odaszaladni lenyalni a cipőjét.
2019. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Van aki az eleganciára ad, van aki a tekintélyre...


Olyan társaságban, ahol az elegancia az elvárt, nevetséges bohóc egy aranyozott Rolls-Royce-os tréningruhához vastag aranyláncokat hordó gengszterrapper is, míg stílusosan lehet megjelenni egy fekete C-s Mercedessel is, elegánsan felöltözve.

2019. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem írnak még.
2019. ápr. 25. 12:04
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehwta mercinek max 125 presztizse van a tobbienek pedig 200 fölött
2019. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
A presztízs nem az ár és a teljesítmény függvénye ezeknél az autóknál, sokkal inkább fordítva
2019. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Attól is függ, újról beszélünk vagy használtról.

Szerintem egy S63 vagy AMG-nek igen. De mondjuk egy E220d-nek már messze nem.

Hozzáteszem, hogy bizonyos körökben.

Mert az utca embere nem fogja megmondani egy vadonatúj E220 meg egy S63 közül, hogy melyik a 12 millió és melyik a 60.

Azt is hozzáteszem, hogy míg mondjuk egy új Maserati Ghibli-t megkapsz 25-30 millió körül, azért az S63 az 50-nél kezdődik újan.

2019. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%

Azért a Maserati Ghiblit ne hasonlítgassuk semmilyen S osztályhoz :) Teljesen más kategória.

Maseratinak nincs is ilyen brutálnagy luxuslimuzinja. Ha nagyon hasonlítgatni kéne valamihez, akkor az inkább egy C63 AMG lehetne.

2019. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!