Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 TSI benzin motor elég...

1.4 TSI benzin motor elég erős egy 1,5 tonnás autóhoz?

Figyelt kérdés
122 lóerőt ad le ugye ez a kis turbós motor. VW Jetta és a Skoda Octavia is kapható ilyen motorral, az autók pedig kb 1,5 tonnásak. Nem kicsi ez a motor ekkora autókhoz? Illetve tudnak dinamikusak lenni? Pl egy előzésnél 90-100ról tud még kellő erővel gyorsítani?

2019. ápr. 26. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem csinálnál jó vételt egy ilyennel azt mondhatom, attól függetlenül hogy elkészültek és forgalomba hozták ezeket az összehányt motorokat, attól még nem kell megvenni.

Azok vesznek ilyen motorú kocsikat akik leszarják hogy mi van belül, jól néz ki, az áruk sem eget verő, utána meg csodálkoznak hogy pörgetni kell őket, és azért eszik annyit mint egy nagyobb köbcentis autó...


Gyorsítani tud, ha visszakapcsolsz majd egy sebességet.

2019. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vettem még semmit se, csupán elmélkedés.


Amúgy ez a visszaváltásos dolog miért rossz? Én a mostani kocsimmal is úgy előzök, mert hát 105 ló nem igazán ugrik. (jobbik esetben 105, mivel már 17 éves a kocsi)

2019. ápr. 26. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Fsi vagy semmi.
2019. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kicsi , simán megy dinamikusan...

De megfontolandó ha 2011 előtti tsi amiről szó van

Én amúgy kifejezetten szeretem a turbós autókat (az egyik benzin a másik dízel),persze több a baj vele mert egy sima szívóba pl fix nem fog baj lenni a turbóval stb

de valamit valamiért.

2019. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy Octavia van 1.4 TSI-vel. Hétköznapokra elég az erő benne. A DSG miatt meg a váltás se gond. A sport fokozatot még ki se próbáltam.

Van egy 1.2-es Rapid is a családban. Ott már érezhető, hogy egy kicsit kicsi a motor, de nem sokat járnak vele és nagyon jó a fogyasztása.

2019. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Bőven elég ha nem vagy béna vezető.


Régen meg 40-70 lovas autók voltak még is tudtak közlekedni az emberek, sőt nem is volt ennyi baleset arányosan kivetítve az autók számával.


Itt inkább a tartósság a kérdés, főleg ha használt autóról van szó :)


Én sosem vennék TSI-t, az biztos!

Akkor inkább valami erősebb szívó benzint ha benzinest akarsz.

Amit megspórolsz az üzemanyagon azt ott úgy is ott hagyod majd a szerelőnél.

2019. ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a 1,5 tonna, amit írsz, valójában 1300kg körül van, az a 200 kiló pedig elég jelentős különbség. Nem gyenge hozzá a 122LE-s motor, lehet vele dinamikusan haladni, de persze nem sportautó-szerűen.
2019. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
elég hozzá. csak szokni kell, teljesen más mint egy ugyanolyan teljesítményű szívómotor. azért ez már nem az a kategória, amivel egy országúti előzés nehéz lenne. az 1.0 TSI, na az gyenge :)
2019. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1,5tonna? Milyen jetta/octavia ez ami nehezebb mint a passat?


1.4tsi 140lovas 3-as octavia van a cégnél, abszolút szerethető a karaktere. Országúton elvan 5l vagy az alatt is.

2019. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én Caddy-m (DSG-vel) 1,9 PDTDI csupán 105 Le-s és 1,6 t, de nagyon jól megy, nem értem, miért ne menne jól a 122 Le-s TSI?
2019. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!