Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel z14xep motorjai mennyire...

Opel z14xep motorjai mennyire tartósak?

Figyelt kérdés

10.000 kénti olajcsere, évi 20.000 km es futásra terveznék autót venni.


Koszonom



2019. ápr. 26. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Munkahelyemen voltak ilyen motoros Opelek. Nem voltak kímélve, mégsem volt velük soha nagyobb baj. 8-9 év/280.000km környékén lettek leselejtezve. Addig különösebb probléma nélkül teljesítettek.

Az olajfogyasztás nagyban függ az előélettől. Cégesben nálunk csipegette, viszont szigorúan az agyrém 30.000km-enként cseréltették bennük az olajat.

Még annyit, hogy a kombi Astrában elég lusta volt ez a motor. Nem egy "versenygép". Főleg nyáron, klímával, emelkedőn. Autópályán 130-nál 4000-es fordulat körül üvöltött a motor. Ez a rövid váltó volt még fura nagy sebességnél.

2019. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Még egy olajcserényi olajat bele fogsz tölteni egy év alatt.
2019. ápr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vortrex ***** válasza:
Van valami baja a szívósors swirl szelepek rudazatának, gyakran eltörnek, olyankor erőtlen lesz a motor és hallatszik is a törött rudak zörgése a motortérből. Egyébként kívül van, aránylag hozzáférhető, javítható, nem gondolnám erős érvnek a vásárlás ellen, csak számíts rá, hogy ilyen is van.
2019. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
# 3 Nem a twinport rudazatra gondolsz? Az ha kikopik dízeles lesz a motor hangja. De felújítható.
2019. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vortrex ***** válasza:
100%
De arra, ugyan az a technológia, csak itt máshogy nevezik
2019. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen motorral van. 2007-es évjárat. Újonnan vettük, 160 ezer km van benne, semmi olajtogyasztás, sose volt vele semmi baj. Olaj 10 ezrenként cserélve volt mindig. Olyan tiszta is a motorja hoy most 5 ezer km van az olajban de a nívón ugyan olyan színe van szinte mint mikor beleöntöttem. Tényleg nem túl erős, de használható. Fogyasztása legalább elég jó, 5.2-6.8 között volt eddig mindig.
2019. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én fél éve nyúzok egy ilyen autót, de eddig nálam jól teljesít. Az úr akitől vettem Ő már újította fel a Twinport rudazatot vagy cseréltette már nem emlékszem de mondta hogy az beteges szokott lenni benne. Vezérlés csere nálam lesz aktuális nemsokára, olajat az első tulajdonos sajnos 30 ezrenként cserélte, a második tulaj akitől vettem Ő betartotta a 10 ezrenkénti cserét ahogyan én is. Nekem vásárlás után 2 hónappal később volt olajcsere, az idő alatt kb 3000 Km-t mentem az autóval és csak nagyon minimálisan csipegette az olajat. Jelenleg azóta nem tapasztaltam olajfogyást pedig sokat használom azt az autót.

Olvastam valahol hogy a 2007 előtt gyártott motorokkal van sok probléma valami vezérműtengely csavar is gyári hibás meg törésre is hajlamos a tengely a 2007 előttieknél. Nekem 2007-es gyártmányú van egy márkaszervizt kérdeztem meg hogy van-e valami baj ezzel a motorral típubetegség stb... Nekem annyit mondtak hogy a 10 ezrenkénti olajcserére kell figyelni főleg a vezérműlánc miatt érdemes ezt betartani. Amit a gyártó előír 30 ezrenkéntit az egy nettó hülyeség, és nagyon nem mindegy milyen olajat rakunk bele. Meg az olajszűrő háznál van valami szelep ami beszokott ragadni szűrő cserénél, abból javasolnak egy módosított szűrőházat beszereltetni amibe nem problémás a szelep de enyémbe már eleve jobb fajta volt hála az előz tulajnak így nem foglalkoztam ezzel a témával.


A fogyasztása nekem vegyesen de nagyrészt városi használatban 6.3 és 7 liter között van. Ha országúton mennék vagy pályán akkor kevesebb lenne kb 5.5-6 liter körül az előző tulaj is ennyit mondott meg egy H Astrás ismerősöm akinek ugyan ilyen motorral szerelt autója van.

2021. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!