Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet javítani egy besült...

Meg lehet javítani egy besült motort egy jó motort használva donornak?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, mint látszik nem vagyok autószerelésben jártas. De ha besült a kocsi motorja, még nem tudom, pontosan mi baja, a szerelő még nem szedte szét, és van egy jó motor, aminek sajna nincs papírja (átvertek, hosszú sztori) emiatt nem tudom beépíttetni, akkor azt donorként használva javítható-e a rossz motor? A hengerfej cserélhető lenne, de lehet-e még valamit felhasználni belőle? Vagy túl sokba kerülne a javítás és inkább nézzek egy másik bontott motort ami beszerelhető? Viszont a jó motorból ha eladom a hengerfejet és az önindító meg a generátort ami rajta van még a kuplung is, akkor kb. mennyit tudnék visszahúzni. A motor Fiat punti 1.2 8v típusú..

2019. máj. 4. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy a besülés mekkora kárt okozott. Ha az eredeti motor hengereinek a fala nem sérült és alapméretes (azonos) mindkét motor, akkor általában gond nélkül átfűzhető minden cucc.
2019. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha sérült a hengerfal? Egyáltalán érdemes lenne ezt felvetnem a szerelőnek, meg tudná csinálni? Egyáltalán melyik kerülne kevesebbe, ha átfűzi a jó motorból a cuccokat, ha felújítja a rosszat vagy ha veszek egy másik bontott motort?
2019. máj. 5. 08:06
 3/6 veterán vas ***** válasza:

Nagyon sok kérdést föl lehet tenni, de amíg nem tudod, hogy mi a konkrét hiba, addig csak értelmetlen fikció az egész.

Szóval csak a bontás után leszel okosabb.

Azt pedig ugye Te sem gondolod komolyan, hogy a gyakori.hu olvasói fogják megjósolni, mikor és mennyiért tudod a donorból visszamaradt -használható- alkatrészeket eladni? ;)

2019. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha sérült a hengerfal, akkor fúratni kell a blokkot és túlméretes dugó+gyűrű kell hozzá. Tehát a bontott motorból ezek nem lesznek felhasználhatók és jócskán megemelkednek a költségek.
2019. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem hiszem, hogy bárki is meg tudná jósolni, mi mennyi lenne, meg én is tudom hogy menet közben derülnek ki, mire mennyit kell költeni, csak gondoltam, aki jártas ebben a témában, nagyjából meg tudná mondani melyik lenne a legjobb megoldás. Akkor úgy kérdezem hogy ha valaki ilyen helyzetben lenne, hogyan csináltatná meg a motort? Errefelé is különböző a vélemény, van aki azt mondja, hogy van olyan szerelő, aki felújítja 60-70 maximum 100ezerért szerelési költséggel együtt, az én szerelőm viszont azt mondja hogy túl sokba lenne, közel 200 ezer, vagy inkább több, ha egyáltalán fel lehet újítani. De így is, hogy én veszek bele motort kb. 70ezerért, még 90-100 ezret mond beszerelni, annál kevesebb, minél kisebb az anyagköltség. Elvenni meg már nem akarnám, mert az is pénz, hogy máshová vitessem, meg megengedte hogy maradhat nála, amíg nem gyűjtöm össze a pénzt rá, kb 3 hónapja ott van. Amúgy jó szerelő, meg eddig korrekt árakon javított mindent.
2019. máj. 5. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha annak a bontott motornak kicsit berozsdásodna a motorszáma, rögtön beépíthető lenne és anyagilag így jönnél ki a legjobban.
2019. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!