Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldről behozott autó...

Külföldről behozott autó adatait hogyan tudom lekérni?

Figyelt kérdés
Van egy autóm amit 2013-ban hoztak be Németországból. Arra lennék kíváncsi hogy az autóban akkor hány kilométer volt. Hol tudom ezt lekérni?

2019. máj. 8. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
sehol
2019. máj. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Ha 2013-ban hozták be, akkor az első magyarországi nyilvántartásba vétel adatait le lehet kérni itt:


[link]

2019. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

#2#

Az a lényeg, hogy a külföldről behozott autónál az itthoni rendszerbe kerülő adatok 99% eséllyel manipuláltak.

Megveszi a nepper, van benne 360 kilométer, mire a határhoz ér, 160ezret mutat az óra, annyival lesz regisztrálva.

Az sem 100%, hogy a kinti kereskedő nem tekerik az órát, legfeljebb kevesebb az esélye, de nem nulla.


A kérdés arra vonatkozna, hogy egy külföldről behozott autónál van-e lehetőség megnézni, hogy arról milyen adatok vannak a külföldi adatbázisokban.

Magánszemélynek kb esélytelen ilyen adatokat megtudni.

2019. máj. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, h milyen tipus, milyen idős. Ki kell olvastatni a fedélzeti comp.t ha van benne, ha olyan tipus akkor estleg a slusszkulcs is rögzíti, stb.

Kérdezz meg egy márka szervízt.

2019. máj. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Azt, h akkor mennyi volt benne már nem fogod megtudni. Arra, h most mennyi van benne talán van esélyed. Bár ha azóta nálad van akkor nagyjából ki tudod számolni.
2019. máj. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
autoDNA
2019. máj. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

autodna és vininfo

Beírod szépen az alvázszámot és ingyenesbe annyit látsz,hogy melyiknél van több infó az autóról és melyiknél éri meg fizetni érte (jellemzően minél több slang van annál többet kell fizetni)de persze van az is amikor teljesen alap dolgok vannak csak (autó felszereltség stb szóval nem az amit az ember keres) és hiába fizetnél okosabb abszolút nem leszel,de ez is látszik ingyenesbe,hogy semmi értelme fizetni.

2019. máj. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: De van értelme fizetni, pl. látszanak az adásvételek. Ha esetleg törve volt, akkor a dátum, km állás, és a felmért kár összege is. Amiből már lehet következtetni sok mindenre.

Azt a 2000 Ft-ot simán megéri szerintem

2019. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz: autodna

Nálunk kiderült, hogy az autó balesetes volt, és így került aukcióra Svájcban. (Az autókereskedő tényleg jelezte, hogy a hátulja törött volt, de nem részletezték)

A jelentés tartalmazta a forgalomba helyezés időpontját, kilométeróra állásokat, még az árverési árat is.

Volt vagy 25 fotó a lakatolásról is: előtte-utána, részletekről közeli, látszott hogy rendesen megcsonálták.

Megérte a lekérdezés az aprópénzt, amit fizettünk érte.

2019. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok..kedves 8-as

Ha van róla értelmes adat akkor valóban megéri fizetni ezt írtam is!!!!!!!!!! De hidd el nekem,hogy van az úgy amikor a kicsi pénzedért a gyári felszereltséget stb hozza és a körözést és akkor itt ki is merült a dolog,mert se az előző tulajdonosokról,se km óra se kártörténet se semmi ilyen.

2019. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!