Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ültetőrugóknál mi az a szám?

Ültetőrugóknál mi az a szám?

Figyelt kérdés
A kérdesem az lenne, hogy az ültetőrugók leírásában az szerepel, hogy -50mm/50mm, ez azt jelenti jogy 5 centivel van lejebb a gyári értéknél? Vagy mik ezek a méretek, és miért van kettő? Ha kiválasztom az autót akkor a rugók a gyári felfüggesztéshez is passzolnak? Továbbá milyen ültetőrugó márkát ajánlanátok? H&R, koni, v maxx?

2019. máj. 8. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az 50/50 azt jelenti, hogy az első tengelynél és a hátsónál is 50 mm-rel közelebb a talajhoz a kocsi, mint a gyári futóművel. Azért van kettő, mert külön van megadva első és hátsó tengelyre, vannak olyan szettek, amik elől többet ültetnek. Gyári felfüggesztéshez passzolnak. Viszont 50/50-et már nem raknék be a gyári lengéscsillapítókkal, hanem komplett szettet vennék, azt is állíthatót. Ilyen mértékű ültetésnél már jól jön, ha esetleg valahol fennakadnál rendszeresen és tekerni akarsz rajta.

H&R, Koni, Bilstein elég jó márkák, bátran vásárolható.

Megelőzendő a következő kérdésed, be kell íratni a forgalmiba, ennek a lebonyolítása ideális esetben is nagyjából 100.000 Ft (Nekem be van íratva)

2019. máj. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 D. Brasco ***** válasza:
Azt tudnod kell higy az evek alatt a gyári rugod is összeült valamennyit,igy az 50/50-es szett max 3-4centit fog ültetni a jelenlegi allapotokhoz kepest
2019. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Válasz az első hozzászólónak, ta technix meg hasonló cuccok nem nagyon érdekelnek azthalottam nagyon szar minőség("mintha egy zártszelvényt heggesztenék helyette"), és a jó minőségű állíthatók informálódásom szerint nem kaphatóak 200 alatt, alapból az autó elég magas szóval szerintem ha sikerülne 5 centit lejebb faragni, azis bőven elég lenne, és ha óvatos vagyok azzal se tudok nagyon fenn akadni. Viszont miben befolyásolja a gyári lengéscsillapítokat? Szerelőm mondta gewindét felejtsem el és inkább szerezzek jó minőségű ültetőrugót szóval márkákra még mindig fennállna a kérdés :)
2019. máj. 9. 09:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Keress másik szerelőt...

A gewinde miért lenne rosszabb, mint a csak rugó? A gyári lengéscsillapító a gyári rugóhoz van hangolva, ha jelentősen máshol van az egyensúlyi pont és más tartományban dolgozik, más úthosszal, akkor nem lesz jó.

Nekem 50-55 mm-t van ültetve az autóm, igaz, alapból sem túl magas, de ez már eléggé a kompromisszumos kategória, kényelemben és hasmagasságban is. Menetdinamikában viszont...A márkákra egyszer válaszoltam. TA tényleg nem a legjobb, de ahogy én olvasom, élhető azért.

Nekem AP van, az sem rossz. De H&R, Koni, Eibach, mind jó.


#1

2019. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Eibach, de illik mellé rakni egy másik gátlót is. Akkor és és föld lesz a különbség az autó vezethetőségében viszont nem fog szanaszét rázni. (Bilstein B6+ Koni 30-35mm es ültetés)
2019. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha aztmondod nem rossz az a gewinde akkor egy 150ks keretből milyen szett futómű jönne ki(rugó + gátló)? Golf 4, fix is jó lenne, előző kommentelő ajánlotta a bilsteint, de valahol a lowtec-et is mondták és ilyenkor toronycsapágyat nem kell cserélni?
2019. máj. 11. 12:08
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Toronycsapágy az filléres tétel, de ha már ki van szedve a gólyaláb akkor érdemes cserélni ilyen idősen. Amennyiben nem a porbaültetés a cél hanem a dinamikus közelekdés akkor Bilstein+Eibach.
2019. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

AP még mindig jó. 110.000 Ft nagyjából a Gewinde, plusz a toronycsapágy és még benne vagy a keretben.

Erre jön a beépítés és a papírozás, az még 150.000 Ft (föggetlenül attól milyen márkát szereltetsz be)


#1,4

2019. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Papiroztatás nem nagyon izgat. Román rendszámon fut lepapiroztatom ott mivel nem csak a futómű lesz cseres fillérekert beírják forgalmiba, es mivel forgalmiba benne van ezért itthon már nem kötnek bele mikor átiratom Magyar rendszámra, műszaki is sima mivel már forgalmiba van. Köszönöm a válaszokat🤗
2019. máj. 11. 21:56
 10/13 A kérdező kommentje:

Ap futóműről linket esetleg kaphatnék, mert én csak 220 ezres változatot találok, [link]

Továbbá még annyit had kérdezzek a gyári lengéscsillapítok mekkora méretű űltetőrugót bírnak el maximum?

2019. máj. 11. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!