Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindenképpen árt a dízelnek?

Mindenképpen árt a dízelnek?

Figyelt kérdés
Ha rendszeresen, azaz évente 1x le van szedve a turbó és kitakarítva az EGR-el együtt, akkor is árt a dízelnek a városozás, hétvégi hosszabb úttal együtt? Illetve ha bemelegedett és kicsit magasabb fordulaton van használva, azaz nem váltok el 1500 fordulatszámnál? Illetve egyszer kétszer kimondottan "meghúzatom", hogy "kiégjen" a turbó? Gondolok itt olyanra, mikor rendesen el van küldve neki. Így is káros a dízelnek a városi használat, illetve a hétvégi kb. 150 km hosszabb távú autózás? Köszi!
2019. máj. 11. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd, azért ezek a motorok sem "papírból" vannak. Ha rendszeresen, pl hétvégente be tudsz iktatni egy ilyen hosszabb utat, leginkább autópályán, akkor valószínűleg semmi ebből adódó baja nem lesz. Még egy részecskeszűrősnek sem.

Inkább motorkopás szempontjából nem előnyös a sok indítás, rövid út, nem üzemmeleg állapot.

1500-as fordulat alatt ha lehet ne használj egy 4 hengeres kisdízelt!

2019. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért káros neki, mert lassabban melegszik be és így sokkal több a hideg üzem a rövid városi használatban. Valamint a sok alacsony fordulatú használat is elősegíti a kokszolódást.

Az, hogy néha-néha lepadlózod, meg kiégeted a turbót (lol), az nem megoldás, a hosszabb nagyobb terhelés jó ilyenre, mint pl. a pályázás.

Nekem heti 200 km város, majd 2x100 km autópálya használatra van dízelem. 2 év után kellett az EGR-t kipucolni (az előéletében nem tudom pontosan az arányokat, de kb hasonló)

Akkor vennék a helyedben csak dízelt, ha a 150 km minden hétvégén megvan, és hétközben városban sem lesz ennél több

2019. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Károsabb inkább az ha legozol vele... Nem tesz neki jót, ha évente szétbontod.
2019. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
25%

Az autó arra van, hogy vezessék.

Akik ilyen baromságokat írnak, hogy ha így meg úgy (rendeltetésszerűen) használod akkor az ilyen meg olyan káros, azok totál fogalmatlan idióták.

2019. máj. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig van melós dieselem rohangalos. Sajna városra csak rovidtavra. Évi 20e kmt tokok bele 5-6 év alatt cseszem szét úgy hogy olcsón eladom. De. Minden tönkremegy csak a motor nem.
2019. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tokok -- tolok :))
2019. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 1-es vagyok ismét.

A saját példám: Több mint egy évtizede minden hétvégén lenyomok majdnem 500km-t autópályán. Emellett ha hét közben mennem kell valahova a városban 8-10-12km-re, akkor sem szoktam buszozni. Több mint 10 éve így használom a dízel autómat. EGR, turbó még bontatlan soha semmilyen kormolódási gondom nem volt. Ha időnként, rendszeresen meg tudod hajtani, akkor elviseli (szándékosan használom ezt a szót) a közbeiktatott rövidebb utakat. A gond akkor van ha valaki folyamatosan csak városban használja. Ebben az esetben évek múlva lehetnek ebből problémák.

2019. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!