Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hajt be először a körforgal...

Ki hajt be először a körforgalomba ha egyszerre érnek a behajtási ponthoz?

Figyelt kérdés
Találkozom néha olyan körforgalmakkal ahol nagyon közel van egymáshoz a két bejárat ,szóval 2 autó egyszerre ér a körforgalomhoz de mégis kinek kéne először behajtani ? sehol sem találok rá értelmes választ ?!

2019. máj. 12. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ. Ha van elsőbbségadás-kötelező tábla a jobboldali autó előtt akkor a balról érkezőnek elsőbbséget kell adnia (ha csak neccesen fér be előtte). Ha nincs macisajt akkor a balról érkezőnek kell a jobbkezet adni a jobboldalinak.

Legalább is a szabályok szerint. A valóságban meg inkább menjen aki balról jön.

2019. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

#1: Körforgalomnál mindig van macisajt.


A jobbról érkezőnek van elsőbbségadási kötelezettsége a balról érkező részére. Tehát a balról érkező megy először.

2019. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha mind kettő teljesen egyszerre ér oda és van nekik elsőbbség adás tábla, akkor nyilván a jobbról érkező fog bemenni a körforgalomba először.

Vagyis akár mehetnek egyszerre is és akkor is a jobbról érkezó ér be hamarabb a körforgalomba és neki már ott elsőbbsége van.

Ha jól értem a kérdést!

2019. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

[link]


Magyarországon minden körfogalomnál van elsőbbségadás kötelező tábla, a körforgalomban haladónak mindig elsőbbsége van a behajtóval szemben

2019. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

"Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."


Ha olyan közel van egymáshoz a két bejárat és egyszerre hajtanak be, akkor jobbról érkező hirtelen fékezésre kényszeríti a balról érkezőt, magyarul nem adott neki elsőbbséget.

2019. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#4


Kivéve amelyikben nincs:

[link]

Nem egy nagy forgalmú csomópont, de azért na.

2019. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt nézem, hogy mekkora lendülettel jön a másik. Ha látom, hogy nagyon jön akkor elengedem de ha látom, hogy lassan és bőven beférek akkor megyek előtte. Az a lényeg, hogy hirtelen fékezésre nem késztetem a másikat.
2019. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszöntem a válaszokat ! Egy kicsit fejtörés volt mi az a macisajt :D én felvidéki vagyok és itt ilyen szavat nemhasználunk . Akkor most lényegében a jobbról jövő adna elsőbbséget a balról jövőnek ha jól értelmezem !
2019. máj. 12. 22:24
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon kötelezően kirakják az "elsőbbségadás kötelező" (macisajt) táblát a körforgalommal együtt. Tehát ilyen esetben mindig a körforgalomban haladónak lesz elsőbbsége.

Szlovákiában ez nem feltétlenül igaz. Ha nincs elsőbbségadás kötelező tábla, akkor elméletben a jobbkézszabály érvényesül, tehát ilyenkor a jobbról érkezőnek van elsőbbsége.


#6: Ez egy szabálytalanul kitáblázott körforgalom, baleset esetén az út kezelőjét vonnák felelősségre.

2019. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
őőő ezt értem csak hogy olyan helyzetre mondom ami körforgalomban mind a 4 iránybol van elsőbbségadás kötelező tábla .
2019. máj. 12. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!