Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Digitális multiméterrel, hogy...

LAllercowboy kérdése:

Digitális multiméterrel, hogy tudom letesztelni az autóban található biztosítékot?

Figyelt kérdés
Tehát:Mire kell állítani a multimétert és ezután hova kell érintetni a multiméter tüskéit?

2019. máj. 13. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

[link]


A műszer ellenállás mérés állásba kapcsolod, a mérőkábel az ellenállás két végéhez nyomod.

Ha végtelen nagy ellenállás mérsz, akkor szakad a biztosíték, ha nagyon kicsit, akkor a bizti jó.

2019. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Persze mindezt tegye a biztosítékot kivéve a helyéről. Bent, a helyén simán lehet feszültség a foglalaton, ettől kezdve az ohm-mérés nem fog működni. Bent, a helyén feszültségméréssel lehet megállapítani, ha az adott kör épp feszültség alatt van: ha a multiméteren nem valami 0V körüli érték látható (max. pár tíz millivolt), hanem 12V, akkor a biztosíték kiégett.



Ha pedig kiveszi, akkor szemmel láthatóan meg lehet különböztetni egy kiégettet egy ép biztosítéktól.

2019. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Balról az OHM alatti jelre állítsd és akkor megtudod nézni hogy szakadt e a biztosíték.

Nem tudom mi a neve, csak hobbiból szoktam ilyeneket csinálni.

[link]

2019. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden multiméteren van szakadás mérésre lehetőség, vagy ha nem akkor a dióda méréssel lehet megmérni,aminek a jele egy nyíl a végén egy vonallal. Az ilyen ellenállás mérés meg feszültségmérés marhaságot felejtsd el, mivel nem azt. Ézed, hogy áram alatt van e a bizti. Ja és a feszültség méréshez kereshetsz egy testpontot, és méregetheted a bizti mind a két oldalát, meg kapcsolhatsz fel mindent. Ekkora marhaságot esküszöm még nem hallottam. Az ellenállásmérés még jó lehet, de nem mérvadó.
2019. máj. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!